"Σφράγισε" την 2η θέση ο ΟΑ Χανίων

Μία ακόμη νίκη για τον Όμιλο Αντισφαίρισης Χανίων, ο οποίος επικράτησε στο 4ο και τελευταίο παιχνίδι που έδωσε το μεσημέρι του Σαββάτου (24/06) στο κλειστό του Μετς στο πλαίσιο του 1ου υποομίλου για τα μπαράζ ανόδου στην Α2, με σκορ 66-52 του Εσπέρου.

Η Χανιώτικη ομάδα έδειξε αποφασισμένη για την νίκη. Στο ημίχρονο τον βρήκε να προηγείται με 10 πόντους διαφορά, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Έσπερος, κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ.

Ωστόσο, στην τέταρτη και τελευταία περίοδο μέτρησε η αποφασιστικότητα των παικτριών του ΟΑΧ, που έφτασαν έτσι στην τρίτη τους νίκη στα μπαράζ, εξασφαλίζοντας την δυνατότητα να παίξουν σε προληπτικό παιχνίδι μπαράζ για την άνοδο στην Α2.

Η Καζαντζή και πάλι ήταν η πρώτη σκόρερ για την Αντισφαίριση, σημειώνοντας 22 πόντους, για να την ακολουθήσουν η Γιαννοπούλου με 19 και η Θωμά με 14.

Τα 10λεπτα: 17-11, 36-26, 45-46, 66-52.

ΟΑΧ (Μιχάλης Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη, Θωμά 14 (3), Γιαννοπούλου 19 (2), Ακρίβου 3, Φουράκη, Καζαντζή 22 (1), Σκορδυλάκη 3 (1), Παπαδοκοκολάκη, Κασωμένου 2, Σκουμπάκη, Δασκουλίδου 3 (1).

Έσπερος ΑΟ Παναγιάς Αλεξώτισσας (Χρήστος Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή, Φλογερά 7 (2), Νάτσκου 9 (1), Μαρίνη 20, Μαρούντα 6 (2), Τσιακμά, Ντάρλα, Τραγουστή, Αργυροπούλου, Παπανδριοπούλου, Λαγοπάτη 8, Ρεκουνιώτη 2.