Επισκοπή: Σπουδαίο διπλό στην Πάτρα

Δύο πρώην ποδοσφαιριστές του Πλατανιά ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές στην αναμέτρησης της Πάτρας. Ο Στέφανος Μαρτσάκης σκόραρε για την Επισκοπή, ενώ ο Μάρκος Μαραγκουδάκης "σημάδεψε" με κεφαλιά το δοκάρι στην εκπνοή (89') χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Αναλυτικότερα, στο Παμπελοποννησιακό στάδιο η Παναχαϊκή υποδέχθηκε την Επισκοπή στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Football League. Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα "απέδρασε" με σπουδαίο διπλό καθώς επικράτησε με 1-0.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 40ο λεπτό από τον Μαρτσάκη, μετά από ασίστ του Τάντιτς. Πέντε λεπτά νωρίτερα (35') είχε ακυρωθεί γκολ των Πατρινών ως οφσάιντ.

5' Πλασέ του Πλέγα, μπλόκαρε ο Καλογεράκης.

12' Σουτ του Πλέγα, δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Ρεθυμνιώτικης ομάδας.

21' Σουτ του Μαραγκουδάκη εξουδετέρωσε ο Καλογεράκης.

40' ΓΚΟΛ 0-1 Λάθος της άμυνας των Πατρινών, ο Τάντιτς πάσαρε στον Μαρτσάκη και αυτός με σουτ άνοιξε το σκορ.

52' Πριν προλάβει να σουτάρει ο Τάντιτς, τον έκοψε με προβολή ο Σπίνουλας, αποσοβώντας τον κίνδυνο για την Παναχαϊκή.

53' Σουτ του Τάντιτς η μπάλα θα κοντράρει σε αμυντικό.

56' Σουτ του Μαραγκουδάκη η μπάλα κόντραρε, με πορεία προς τα δίχτυα, αλλά πρόλαβαν και έδιωξαν οι αμυντικοί της Επισκοπής.

79' Ο Καλογεράκης νικάει σε τετ-α-τετ τον Βασιλαντωνόπουλο.

83' Σέντρα του Κιάσσου, κεφαλιά του Μαραγκουδάκη, μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

89' Δοκάρι για την Παναχαϊκή σε κεφαλιά του Μαραγκουδάκη.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Σταυριανός, Σπίνουλας (75' Χούσα), Λίτσης, Μπερτέν, Βαγγελόπουλος, Γκαντιάκη (65' Βασιλαντωνάκης), Κιάσσος, Χοτζάλι (72' Μπόζιτς), Πλέγας, Κοντογουλίδης, Μαραγκουδάκης

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Καλογεράκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Φραντζεσκάκης (67' Κονονένκο), Δελήμπασης, Μανουσάκης, Σουμπασάκης, Μαρτσάκης (80' Πουλάκης), Τάντιτς (76' Μαραθιανός), Σεληνιωτάκης