ΝΟΧ: Ήττα στο τελευταίο ματς του α' γύρου

Μία κακή β’ περίοδος ήταν αρκετή για να στερήσει από τον Ναυτικό Όμιλο Χανίων την δυνατότητα θετικού αποτελέσματος απέναντι στον ΠΑΟΚ. Το προβάδισμα με 2-1 που είχε στο τέλος του α’ οκταλέπτου ο "Δικέφαλος του Βορρά" μετετράπη σε 7-2 (σκορ α’ μέρους) κι έτσι, παρά την προσπάθεια που κατέβαλλε στο β’ ημίχρονο η Χανιώτικη ομάδα, δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με σκορ 10-6. Έτσι, οι υποχρεώσεις για τον Ν.Ο.Χ. για τον α’ γύρο του πρωταθλήματος ολοκληρώθηκαν με ήττα, που ήταν η πρώτη μετά από τρεις διαδοχικές νίκες.

Ν.Ο.Χ. (Μάκης Βολτυράκης) Γαλανίδης, Χαριτάκης, Πετρόχειλος, Βιζυράκης 1, Μπατάκης 1, Μπιτσάκης, Σολογάνης, Μαζοκοπάκης, Παπασηφάκης, Χατζηδάκης, Σκουμπάκης, Σαρτζετάκης, Βλοντάκης 4

ΠΑΟΚ (Μανώλης Γούναρης): Κεχαγιάς, Σαρησάββας 1, Μιτελούδης, Αλιχανίδης Μ. 3, Παππάς, Σιταρένιος 1, Κόλιανιν 1, Αλιχανίδης Β., Προσινικλής, Χρυσοσπάθης 1, Παπαποστόλου 1, Βαχαρέλης, Σολανάκης 2

Τα 8λεπτα: 1-2, 1-5, 2-2, 2-1
Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Μπουδραμής