Ξάνθη - Πλατανιάς 1-0 (video)

Ήττα με 1-0 για τον Πλατανιά στην Ξάνθη
Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Πλατανιάς στην Ξάνθη στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Όπως και στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, έτσι και στα Πηγάδια, ο Πλατανιάς είχε τον έλεγχο του αγώνα, όμως δεν κατάφερε να εκμεταλλευθεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Το γκολ που καθόρισε την αναμέτρηση σημείωσε ο Γιουνές με κεφαλιά στο 38ο λεπτό, ενώ από την άλλη η Χανιώτικη ομάδα είχε σημαντικές στιγμές στο 54ο λεπτό μετά από σουτ του Μουνάφο, καθώς και στο 71ο λεπτό, όταν ο γκολκίπερ της Ξάνθης απέκρουσε αρχικά το δυνατό βολέ του Μανούσου και στην συνέχεια της φάσης την κεφαλιά του Γιορέντε.

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2016-2017