Αστέρας Χαλέπας - Φωστήρας 2-6

Εύκολη νίκη για την Φωστήρα επί του Αστέρα Χαλέπας στην πρεμιέρα της Β' κατηγορίας Χανίων
Ποδαρικό με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα της 2ης κατηγορίας Χανίων έκανε σήμερα το πρωί ο Φωστήρας Αγίων Σαράντα, ο οποίος συνέτριψε στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς τον Αστέρα Χαλέπας με 6-2 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Αποδίδοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο ο Φωστήρας κατάφερε να προηγείται στο 37ο λεπτό του αγώνα με 4-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Παλαθούρα χαλάρωσε κι έδωσε δικαίωμα στον Αστέρα να ξαναμπεί στο παιχνίδι μειώνοντας σε 2-4.

Ο "ΦΑΣ" όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα ξανανέβασε στροφές πέτυχε ακόμα δύο τέρματα κι έχασε αρκετές ακόμη ευκαιρίες για να δώσει μεγαλύτερη έκταση στην νίκη του. Τα γκολ για τον Φωστήρα σημείωσαν οι: Τάνταρος (2), Ξενάκης, Περράκης, Παλαθούρας, Βασαδάκης.

Πρωτάθλημα: 2η κατηγορία Χανίων
Διοργάνωση: ΕΠΣ Χανίων
Σεζόν: 2013-2014