ΟΦΗ - Ερμής Ζωνιανών 2-0 (videos)

Videos με στιγμιότυπα και συνεντεύξεις από το φιλικό του ΟΦΗ με τον Ερμή Ζωνιανών
Με νίκη ξεκίνησε τα φιλικά παιχνίδια ο ΟΦΗ, καθώς -με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αντώνη Μπουρσέλη, ο οποίος πέτυχε δυο γκολ- επικράτησε του Ερμή Ζωνιανών με 2-0, στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο. Το φιλικό παρακολούθησαν περίπου 500 φίλαθλοι του ΟΦΗ.

Ντεμπούτο με τον ΟΦΗ έκανε ο Σέρβος αμυντικός Μίκιτς, τον οποίο ο Νίκος Νιόπλιας χρησιμοποίησε ως δεξί στόπερ, ενώ απο τις νέες μεταγραφές αγωνίστηκαν ακόμη οι Κομεσίδης (αγωνίστηκε και σαν δεξί στόπερ και σαν δεξί μπάκ), Βαλλιάνος (αριστερός μπάκ), Μιλοσάβλιεφ (επιθετικός), Βρεττός (επιθετικός), Μακρίδης (μεσοεπιθετικός), Όγκμποε (επιθετικός).

Παράλληλα αγωνίστηκε και ο 18χρονος Βοσνιοαυστριακός Νιχάτ (επιθετικός), τον οποίο "τσεκάρει" ο Νίκος Νιόπλιας τις τελευταίες μέρες.

Δεν αγωνίστηκαν οι Όστοιτς (αμυντικός), Μασάδο (μέσος), Δάφκος (τερματοφύλακας), τους οποίους ο Νίκος Νιόπλιας προφύλαξε λόγω τραυματισμού και ο Δερμιτζάκης (τερματοφύλακας).

59' Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ με ατομική ενέργεια και τεχνικό σουτ του Μπουρσέλη (1-0).

90' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Και πάλι ο Αντώνης Μπουρσέλης με φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (2-0).

Το παιχνίδι διαιτήτευσαν οι Φερετζάκης, Λαλιώτης, Στάθογλου (α ημίχρονο), Γεντζάκης (β' ημίχρονο).

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ αγωνίστηκε με τους: Κασμερίδη, Μπολάκη, Κομεσίδη, Κώτσιο, Βαλλιάνο, Νάστο, Μάνο, Μιλοσάβλιεφ, Βρεττό, Χαντί, Φουκαράκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ αγωνίστηκε με τους: Κασμερίδη (65' Γιαννόπουλο), Κοιλιάρα, Φαζό, Μίκιτς, Κομεσίδη, Κέβιν, Κιάσσο, Μπουρσέλη, Μακρίδη, Ογκμποε, Νιχάτ.

Ερμής Ζωνιανών: Κόλλιας (38' Ζερβός, 61' Ανδριαδάκης), Κοζιράκης, Πρωτογεράκης (61' Γεμιστός), Γεωργούλης (46' Λογοθέτης), Ανυφαντάκης, Προβιδάκης (61' Χριστοδούλου), Πουλάκης (46' Τοπούζης), Ταβλαδωράκης, Πλουσής Βασ. (46' Πασιαλής), Ανωγειανάκης (37' Μ. Γιακουμάκης), Ζανελάρης (67' Σελοχάρι).