ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ: Φιλική ισοπαλία με Πανθηραϊκό

Φιλική ισοπαλία με 1-1 στην Σαντορίνη για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ κόντρα στον Πανθηραϊκό
Παρά την ταλαιπωρία του ημερήσιου ταξιδιού, η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ απέδωσε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο απέναντι στον Πανθηραϊκό στην Σαντορίνη και αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1.

Ο Πανθηραϊκός προηγήθηκε στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, για να ισοφαρίσει με πέναλτι ο Τσικουδάκης για την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ λίγο πριν το τέλος του ματς. Σε γενικές γραμμές, η εικόνα της Χανιώτικης ομάδας ήταν καλή, με ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο, αλλά καλύτερη απόδοση στην επανάληψη.

Η Κυκλαδίτικη ομάδα πιθανώς να είναι στις αντιπάλους της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής, όλα όμως θα ξεκαθαρίσουν στην κλήρωση της ερχόμενης Πέμπτης στην Πάτρα, όπου και θα καταρτιστούν οι τελικοί όμιλοι, καθώς δεν έχουν δηλώσει συμμετοχή τρεις ομάδες και ενδεχομένως να αλλάξουν τα δεδομένα.