ΠΟ Ατσαλένιου - ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 3-0

Την πρώτη ήττα στην διαδικασία των μπαράζ ανόδου (στην Γ' Εθνική) γνώρισε σήμερα η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ. Η πρωταθλήτρια Χανίων έχασε εκτός έδρας από τον Ατσαλένιο με 3-0 στην πρεμιέρα του 2ου γύρου.

Η Ηρακλειώτικη ομάδα προηγήθηκε νωρίς. Μόλις στο 6ο λεπτό ο Καρβελάς επιχείρησε σέντρα - σουτ και ο Τριανταφύλλου με κεφαλιά "άνοιξε" το σκορ. Στο 39' ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του ΠΟΑ ευστοχώντας από την άσπρη βούλα.

Στο πέναλτι υπέπεσε ο Σηφάκης ανατρέποντας εντός περιοχής τον Ρουμπάκη. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 77ο λεπτό πάλι από τον Τριανταφύλλου με (νέο) πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Ρουμπάκης από ανατροπή του από τον Σφακιωτάκη...

Διοργάνωση: Πρωταθλητριών ΕΠΣ