Κισσαμικός - Καλλιθέα 0-0 (video)

Στο 0-0 έμεινε ο Κισσαμικός με την Καλλιθέα, στο πρώτο ματς για το 2016, που έγινε στο γήπεδο Μάλεμε, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Football League. Στο πρώτο ημίχρονο ο Κισσαμικός έφτασε μία... ανάσα από το γκολ, έχοντας δοκάρι σε σουτ του Μάντζη στο 14ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί αλλά όποτε χρειάστηκε ο Λαζαρίδης με θετικότατες επεμβάσεις διατήρησε ανέπαφη την εστία του.

Σημαντικότερη στιγμή για την Χανιώτικη ομάδα σε αυτό το διάστημα η εκτέλεση φάουλ του Σταθάκη στο 66' που απέκρουσε δύσκολα ο Κατσούλης.

Ντεμπούτο με την φανέλα του Κισσαμικού έκαναν οι Κουρτεσιώτης, Σταθάκης, ενώ για πρώτη φορά αγωνίστηκε μετά την επιστροφή του και ο Ενγκουέμ. Το "φιλμ" του αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Χανιώτικης ΠΑΕ:

14' Μακρινό σουτ του Μάντζη η μπάλα… τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

15' Σέντρα του Κουρτεσιώτη, η μπάλα φτάνει στον Λώττα, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.

44' Σέντρα του Φράγκου η μπάλα φτάνει στον Μπούζα, που τη στέλνει με σουτ εκτός εστίας.

53' Ο Μπούζας βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει αλλά ο Λαζαρίδης βγαίνει έγκαιρα από την εστία του και σταματάει την προσπάθειά του.

55' Σουτ του Σμυρλή αποκρούει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.

66' Φάουλ του Σταθάκη αποκρούει με δυσκολία ο Κατσούλης.

88' Σουτ του Αρναρέλλη από πλάγια θέση μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

91' Σουτ του Φράγκου άουτ.

92' Σουτ του Κατσικογιάννη αποκρούει ο Λαζαρίδης.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2015-2016