ΑΟ Χανιά - Νέες Εργοτέλη 3-2 (video)

Επική ανατροπή για τα κορίτσια του Α.Ο. Χανιά με 3-2 και πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος γυναικών.

Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό όταν η Ξέρα έκανε την σέντρα από αριστερά και η Νικηταρά μέσα από την περιοχή πέτυχε το 0-1.

Στο 23' η Δρακωνάκη αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10. Παρ’ όλα αυτά όμως στο 32' η Κυδωνάκη πέτυχε το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος η Σαρρή από αριστερά έκανε σέντρα και η Μανωλίτση από το ύψος του πέναλτι μείωσε σε 1-2.

Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Δημητριάδη να σκοράρει, ενώ την πρόκριση χάρισε η Βεατρίκη Σαρρή στο 89'.

ΑΟ Χανιά (Μάνος Βεργανελάκης): Γιακουμάκη, Γιαννούτσου, Ζντράβκοβιτς, Σαρρή, Δημητριάδη, Μοίρα (83' Κατσιώτη), Δρακάκη (49' Πισσαδάκη) Αγγελάκη, Μασούρη (25' Μανωλίτση), Πιτσή, Μαραγκουδάκη.

Νέες Εργοτέλη: Στριλιγκά, Ζέρβα, Μπορμπουδάκη (Ξυλούρη), Δούκα, Αντωνάκη, Τριβυζάκη, Κυδωνάκη, Νικηταρά, Ξέρα, Δρακωνάκη, Αραβιάκη.