Η ενημέρωση των ανθρώπων του Μινωταύρου για τα παιχνίδια και τα αποτελέσματα των ομάδων της ακαδημίας ποδοσφαίρου το Σαββατοκύριακο...

Με νίκες συνέχισαν τα τμήματα projunior

Κατηγορία: Projunior 2007
Αναμέτρηση: Νέοι Μινώταυρου - Ακ. Νέας Κυδωνίας 3-0
Αποτέλεσμα ημιχρόνου: 2-0

Άλλη μία πολύ καλή εμφάνιση από το παιδιά του Δημήτρη Κατσαβριά και νίκη με 3-0. Τα γκολ για τον Μινώταυρο: Ψεγιαννάκης Χ., Λαγογιάννη Ι., Μαρκουλάκης Σ.

Κατηγορία: Projunior 2008
Αναμέτρηση: Μινώταυρος - Ακ. Νέας Κυδωνίας 5-2
Αποτέλεσμα ημιχρόνου: 2-1

Βρίσκουν... ρυθμό τα μικρά του Γιάννη Πατεράκη στον 3ο φιλικό αγώνα τους κατάφεραν να κερδίσουν με σκορ 5-2. Τα γκολ για τον Μινώταυρο: Θρασύβουλος 3, Μανώλης 2.

Μία νίκη και μία ήττα για τα junior

Κατηγορία: Junior 2005
Αναμέτρηση: Νέοι Μινώταυρου - Ακ. Νέας Κυδωνίας 3-7
Αποτέλεσμα ημιχρόνου: 2-3

Καλή εμφάνιση ειδικά στο πρώτο ημίχρονο για τα παιδιά του Νίκου Κυπραίου που προηγήθηκαν 2-0 αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ ξέφυγε και λόγω της δυναμικότητας του αντιπάλου αλλά και λόγω κούρασης. Έντονο παραμένει το πρόβλημα στην επίθεση.

Κατηγορία: Junior 2006
Αποτέλεσμα ημιχρόνου: 1-1

Νίκη για την ομάδα του Θάνου Αγγέλη με σκορ 5-2 και με πολύ καλή εμφάνιση από τα μικρά. Από ένα γκολ πέτυχαν οι Μακρυγιαννάκης, Στόϊτσος, Κοτζαμηχάλης, Αννιτσάκης, Βασιλάκης.

"Φιλικές ήττες" για τους προπαίδες

Κατηγορία: Προπαίδες 2003-04
Αναμέτρηση: Νέοι Μινώταυρου - Δόξα Παχιανών 1-3
Αποτέλεσμα ημιχρόνου: 0-2

Την ήττα με σκορ 1-3 γνώρισε η ομάδα του Γιώργου Παπαβασιλείου. Προβληματική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο με τα μικρά να μπαίνουν φοβισμένα και καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο πρεσάροντας ψηλά κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 και να χάσουν ευκαιρίες για την ισοφάριση. Το γκολ για τον Μινώταυρο ο Καπριδάκης Γ.

Κατηγορία: Προπαίδες 2004
Αναμέτρηση: Μινώταυρος - ΙΝΚΑ 1-2

Ήττα για τους περυσινούς πρωταθλητές junior στο πρώτο φιλικό τεστ για φέτος. Το γκολ για τον Μινώταυρο ο Στόϊτσος.