Α.Π. Σούδας: Νίκη οι Παίδες, ισοπαλία οι Νέοι

Με ισοπαλία για την ομάδα Νέων της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Σούδας συνεχίστηκε το Πρωτάθλημα Νέων όπου σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Σούδας αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα Νέων της Ένωσης Θ.Κ.

Η ομάδα της Σούδας προηγήθηκε με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βεργεράκη αλλά η Ε.Θ.Κ. κατάφερε να ισοφαρίσει για να τελειώσει έτσι το ημίχρονο με σκορ 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά από μια αντεπίθεση η ΕΘΚ κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με 1-2, αλλά η Σούδα ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά του Τσένκο, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Για τον Α' Όμιλο του Κυπέλλου Παίδων η ομάδα Παίδων (2002) της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Σούδας αντιμετώπισε το Σάββατο το μεσημέρι στο Κολυμπάρι την αντίστοιχη ομάδα Παίδων των Ροδωπού.

Η Σουδιανή ομάδα, που ήταν καλύτερη κι απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο επικράτησε εύκολα με σκορ 0-8. Τα γκολ σημείωσαν οι Κουκάκης (2), Λιάσκας (2), Κελαϊδής, Λαπάνι, Στουπάκης, Φραγγεδάκης. Για τον Β' Όμιλο η ομάδα Παίδων (2001) του Ποσειδώνα Τσικαλαριών είχε ρεπό.