ΑΟ Κεραμειά - ΔΑΑΟΧ 3-0 (video)

Στο ρελαντί, ο Α.Ο. Κεραμειά κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του ΔΑΑΟΧ στο γήπεδο των Νεροκούρου, με το ευρύ 3-0. "Λογαριασμό" άνοιξε με τη νέα του ομάδα ο Βασίλης Γκιούλας (φωτό), ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Ανδρεαδάκη μπήκαν για να τελειώσουν το παιχνίδι, κάτι που ουσιαστικά το κατάφεραν στο 50', με το Μπένο να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Το σκορ έκλεισε για τον Α.Ο. Κεραμειά στο 89ο λεπτό, με το Βάλαρη να πετυχαίνει κι αυτός το "παρθενικό" του τέρμα με την καινούρια του ομάδα.

Αν και Κυριακή πρωί, το παιχνίδι παρακολούθησε αρκετός κόσμος στις κερκίδες των Νεροκούρου, ενώ δεν έλειψαν και παράγοντες άλλων ομάδων, καθώς ήταν το μοναδικό πρωινό ματς της Κυριακής. Το παιχνίδι μεταδόθηκε ζωντανά και από την ιστοσελίδα του Α.Ο. Κεραμειά...

Διοργάνωση: 1η κατηγορία ποδοσφαίρου Νομού Χανίων
Διοργανώτρια: Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Χανίων
Αγωνιστική περίοδος: 2014-2015