Πλατανιάς - Ηρόδοτος 2-0 (videos)

Με 2-0 επικράτησε ο Πλατανιάς Χανίων του Ηροδότου, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων, παρουσία αρκετών φίλων της Χανιώτικης ομάδας.

Το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε στο 28ο λεπτό ο Γιακουμάκης, μετά από κάθετη μπαλιά του Τσοντάκη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 81′ ο Τσουράκης, με σουτ έξω από την περιοχή. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων είχαν ως εξής:

Τσοντάκης (46′ Μπεριάν)
Γιακουμάκης (46′ Χαλκιαδάκης, 70′ Τσουράκης)
Φιγκέιρα (70′ Γουνδουλάκης)
Τόρες (70′ Ναζλίδης)

Ηρόδοτος (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Μακρυωνίτης, Μπαλάφας, Γιαλιτζάκης, Γεωργόπουλος, Γενιτσαρίδης, Χαλκιαδάκης, Κλωνάρης, Πρωτογεράκης, Ρουσάκης, Κοζυράκης, Μωραίτης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμη οι: Χαρίτος, Μεράι, Χατζηανδρέου, Αχιλέως, Μαυρίδης, Σπανός, Σκουλάς, Δερμιτζάκης, Προβιδάκης, Τσομπανάκης και Μαγάκης.