Πλατανιάς - Κισσαμικός 1-2 (φιλικό)

Ήττα με 1-2 για τον Πλατανιά από τον Κισσαμικό, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο προπονητικό κέντρο του Μάλεμε.

Ο Πλατανιάς, χωρίς όσους αγωνίστηκαν ως βασικοί στον χθεσινό αγώνα πρωταθλήματος με τον Ατρόμητο (ακολούθησαν πρόγραμμα αποθεραπείας σήμερα πριν από την έναρξη του φιλικού αγώνα), προηγήθηκε στο 16ο λεπτό με υπέροχο σουτ του Τόρες από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Ο Κισσαμικός ισοφάρισε στο 64' με κεφαλιά του Στεφανίδη, μετά από σέντρα του Κιπτίου. Η ομάδα του Καστελίου προηγήθηκε στο 67' με 1-2 στο χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κιπτίου, που κέρδισε ο Στεφανίδης.

Δοκάρι για τον Πλατανιά στο 11ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Τζίλβαν και κεφαλιά του Κουλιμπαλί. Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: