U19: Επισκοπή - Αχαρναϊκός 1-0

Το μεσημέρι του Σαββάτου, στο "Θ.Ι. Βαρδινογιάννης", η ομάδα Νέων της Επισκοπής φιλοξένησε τον Αχαρναϊκό, επικρατώντας με 1-0. Η αναμέτρηση έγινε στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλή- ματος Νέων της Football League.

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα παρατάχθηκε με ελλείψεις και πιο συγκεκρι- μένα χωρίς τον τραυματία Νεμπϊάι και τον τιμωρημένο Ζούλη. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο ποιοτικά, αλλά στο δεύτερο μέρος η Επισκοπή ανέβασε στροφές, δημιουργώντας τις καλύτερες ευκαιρίες.

Το γκολ που χάρισε την νίκη στην Επισκοπή πέτυχε ο Ανυφαντάκης στο 82ο λεπτό μετά πολύ ωραία ενέργεια και πάσα του Λαδιανού από δεξιά.

Επισκοπή U19 (Γ. Καλλιγιάννης): Κλάδος, Μαρής, Αγγελάκης, Κουτσάκης, Λογιάκης, Μανωλακάκης, Ρεσούλι (70' Μιχαηλίδης), Ανυφαντάκης Π. (87' Μπιθιμήτρης), Φοβάκης, Περκέτσι (65' Λαδιανός), Κραβαρίτης.