Football League: ΑΟ Χανιά - Επισκοπή 1-0

Στο Κρητικό ντέρμπι της Football League, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 20 λεπτό με τον Βασιλόγιαννη, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης χωρίς όμως να το καταφέρουν. Οι άνθρωποι της Επισκοπής ζήτησαν πέναλτι στο 60ο λεπτό. Το φιλμ της αναμέ- τρησης:

2' ΓΚΟΛ 1-0 Σέντρα του Μανωλά, γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι από τον Βασιλόγιαννη, 1-0.

4' Σουτ του Πότσι, η μπάλα κοντράρει, ο Μαραγκουδάκης από πλεονεκτική θέση πλασάρει αλλά αποκρούει ο Καλογεράκης, στην συνέχεια της φάσης το σουτ του Μανωλά πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

6' Βαθιά μπαλιά του Μανουσάκη, χλιαρό πλασέ από τον Μπρατσιάνη θα μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

8' Σουτ του Μαραγκουδάκη μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

9' Σέντρα Βασιλόγιαννη κεφαλιά του Πάγκαλου αουτ.

12' Φάουλ με τον Γκονζάλες λίγο άουτ.

24' Ψηλοκρεμαστό σουτ Σεληνιωτάκη μόλις άουτ.

33' Σουτ από τον Πάγκαλο λίγο άουτ.

44' Από πλάγια θέση ο Βιδάλη θα πλασάρει αλλά με τα πόδια ο Θεοδωρόπουλος απομάκρυνε.

45' Σουτ του Γκονζάλες αποκρούει με την βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού ο τερματοφύλακας της Χανιώτικης ομάδας.

46' Σουτ του Γκονζάλες έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

49' Σουτ του Δρακάκη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

52' Φάουλ με τον Βασιλόγιαννη, κεφαλιά του Παπατζίκου άουτ.

60' Σέντρα του Βιδάλη από αριστερά η μπάλα θα κοντράρει στον Παγώνη μέσα στην περιοχή, οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι (ότι βρήκε το χέρι του), ο Αντωνίου έδειξε "παίζετε".

62' Σουτ από τον Τσάτσο, αποκρούει ο Καλογεράκης.

82' Σουτ από τον Δελήμπαση άουτ.

85' Φάουλ από τον Τσάτσο αποκρούει ο Καλογεράκης, κεφαλιά στην συνέχεια από τον Χατζηισσαΐα άουτ.

Α.Ο. Χανιά (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Χατζηισαΐας, Παπατζίκος, Μανωλάς (76' Καμπλιώνης), Πότσι, Γκούμας (78' Πιθαρούλης), Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος, Κοσταντίνοφ (57' Τσάτσος), Μαραγκουδάκης.

Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Σεληνιωτάκης (78' Ανωγειαννάκης), Μαρτσάκης (68' Σουμπασάκης), Δελήμπασης, Γκονζάλες, Μπρατσιάνη, Δρακάκης (55' Γιακουμάκης).

Κίτρινες: Σπαθάρας (10'), Μανωλάς (12'), Βιδάλης (61'), Πιθαρούλης (80'), Θεοδωρόπουλος (93')

Διαιτητής: ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Αθηνών)
Α' Βοηθός: ΜΕΪΝΤΑΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (Αθηνών)
Β' Βοηθός: ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (Αθηνών)
4ος: ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Ηρακλείου)
Παρατηρητής: ΑΓΑΔΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Πειραιά)