Καλλιθέα - Παναχαϊκή 2-2

Εξαιρετικό μπορεί να χαρακτηριστεί για την Χανιώτικη ομάδα το αποτέλεσμα στο "Ελ Πάσο". Καλλιθέα και Παναχαϊκή αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2. Η Παναχαϊκή προηγήθηκε δύο φορές με την Καλλιθέα να ισοφαρίζει ισάριθμες, την τελευταία στο 88ο λεπτό. Περιγραφή των τερμάτων:

41' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Φουρτάδο επιχείρησε το πρώτο σουτ, ο Τακίδης απέκρουσε και ο Ουρτάδο στην επαναφορά άνοιξε το σκορ για την Παναχαϊκή.

48’ ΓΚΟΛ 1-1 Ο Κατσίκης με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε για την Καλλιθέα στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου.

52' ΓΚΟΛ 1-2 Ο Φουρτάδο έφυγε στην αντεπίθεση και με σουτ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Παναχαϊκή.

88’ ΓΚΟΛ 2-2 Ο Αρκούδας επιχείρησε την σέντρα από δεξιά και ο Αρβανίτης με κεφαλιά ισοφάρισε εκ νέου για την Καλλιθέα.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Τακίδης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος, Αρβανίτης, Μουσταφίδης (78’ Ρουσάκης), Αρκούδας, Ηρακλής, Κουτρουμπής, Κατσίκης, Καλτσάς (46’ Φαρινόλα ), Ντιαλό (73’ Μαρουκάκης)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Πουρής, Ιωάννου, Άντονι, Βλασσόπουλος, Ντίνας, Ουρτάδο, Ουατάρα (80’ Πακάλτσης), Κοκκίνης (54’ Κοιλιάρας), Κωνσταντινίδης, Λαμπρόπουλος, Φουρτάδο (83’ Ατματζίδης)

Διαιτητής: ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ)
Α’ Βοηθός: ΝΕΝΕΚΟΥΜΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ)
Β’ Βοηθός: ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ)
4ος: ΚΟΡΔΟΛΑΙΜΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΠΕΙΡΑΙΑ)
Παρατηρητής: ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΑΡΚΑΔΙΑΣ)