ΚΑΛΛΟΝΗ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 0-0 (ημίχρονο)

Το "λευκό" 0-0 σφραγίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών Καλλονής και Πλατανιά στην Μυτιλήνη με την συμπλήρωση των πρώτων 45 λεπτών. Η Χανιώτικη ομάδα είχε παθητικό ρόλο στο πρώτο ημίωρο, χωρίς όμως να κινδυνεύσει ιδιαίτερα, ενώ στα τελευταία λεπτά "βγήκε απ' το καβούκι της" δημιουργώντας κάποιες ευκαιρίες με αποκορύφωμα το ανεπανάληπτο τετ-α-τετ του Μαραγκουδάκη στο 43'. Το φιλμ του 1ου ημιχρόνου:

7' Σέντρα του Μανουσάκη, κατάφεραν οι αμυντικοί να διώξουν.

16' Κούρσα του Ντος Σάντος από δεξιά, σέντρα για τον Μανουσάκη, γυριστό του 2ου χωρίς αποτέλεσμα όμως.

20' Σε θέση βολής ο Μαραγκουδάκης, ο Μήτσης τον έκοψε. Η Χανιώτικη ομάδα ζήτησε πέναλτι.

26' Καλό σουτ του Λεοζίνιο, ο Παληγεώργος απομάκρυνε σε κόρνερ.

37' Πολύ καλό σουτ του Ναζλίδη, η μπάλα πέρασε άουτ.

43' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Μαραγκουδάκης βγήκε τετ α τετ με τον Μάππα, αλλά υπό την πίεση του Κριπιντίρη αστόχησε!

ΑΕΛΚ: Μάππας, Μήτσης, Καρακώστας, Κριπιντίρης, Χατζόπουλος, Άλβες, Χωριανόπουλος, Μανούσος, Μανουσάκης, Λεοζίνιο, Ντος Σάντος

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Λαζαρίδης, Παληγεώργος, Κουρτεσιώτης, Δημήτρης, Τζανής, Δέντσας, Γκονζάλες, Πάγκαλος, Μιρτσέτα, Ναζλίδης, Μαραγκουδάκης

Διαιτητής: ΜΑΝΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΗΜΑΘΙΑΣ)
Α’ Βοηθός: ΣΙΠΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΕΛΛΑΣ)
Β’ Βοηθός: ΚΑΡΑΓΚΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΗΜΑΘΙΑΣ)
4ος: ΜΑΛΟΥΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΗΜΑΘΙΑΣ)
Παρατηρητής: ΤΙΚΟΖΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ)
Κίτρινες κάρτες: Ναζλίδης (31’)

Στο άλλο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής των play off, η Παναχαϊκή προηγείται με 1-0 στην Καλλιθέα (ημίχρονο) χάρη στο τέρμα του Ουρτάδο στο 41ο λεπτό...