Πανθρακικός - Κισσαμικός 1-0

Ήττα στην Κομοτηνή για τον Κισσαμικό με 1-0
"Λύγισε" στο φινάλε ο Κισσαμικός, ο οποίος ηττήθηκε με γκολ - πέναλτι στο 85ο λεπτό από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή (1-0), για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς φάσεις, με μοναδική αξιόλογη ένα σουτ του Τσερκέζου που μπλόκαρε ο Γκαραβέλης στο 23'. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κισσαμικός είχε βελτιωμένη εικόνα και δημιούργησε αρκετές προϋποθέσεις για κάποιο γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο 85ο λεπτό ο Κουσίδης ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι που καταλογίστηκε για μαρκάρισμα του Μαρτίνεθ στον Ψάλτη και διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2016-2017