ΟΦΗ - Πλατανιάς 1-0 (φιλικό)

Φιλική ήττα για τον Πλατανιά στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ με 1-0
Ο ΟΦΗ επικράτησε του Πλατανιά στο "Γεντί Κουλέ" με 1-0, με σκόρερ τον Μπουρσέλη, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας. Ντεμπούτο με τον ΟΦΗ έκανε ο Ιβοριανός επιθετικός Βουό, ο οποίος αγωνίστηκε 30 λεπτά.

Το παιχνίδι έγινε παρουσία περίπου δύο χιλιάδων θεατών, ενώ την σέντρα στο παιχνίδι έκανε ο Γάλλος παλαίμαχος διεθνής επιθετικός Τρεζεγκέ, ο οποίος κάνει διακοπές στην Κρήτη και βρέθηκε στο γήπεδο του ΟΦΗ.

Πριν την έναρξη ο ΟΦΗ τίμησε τον Γιώργο Παράσχο για την παρουσία του στον ΟΦΗ και την προσφορά του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο. Το φιλμ της αναμέτρησης σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ ΟΦΗ:

10' Ο Γιακουμάκης σε θέση βολής σουτάρει, ο Δερμιτζάκης μπλοκάρει την μπάλα.

14' Προσπάθεια του Ράντι, ο οποίος πήγε να βρει τον Μιλοσάβλιεφ στην μικρή περιοχή, έδιωξε την τελευταία στιγμή ο γκολκίπερ του Πλατανιά, Σωτηρίου.

15' Κόρνερ ο Μπουρσέλης από κοντά ο αφύλακτος Κώτσιος δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

18' 1-0 για τον ΟΦΗ. Ο Μπουρσέλης έκλεψε την μπάλα από τον Μπανανά και πλάσαρε ιδανικά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

20' Σουτ του Μπουρσέλη απ το ύψος της περιοχής, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πλατανιά.

23' Ο Μιλοσάβλιεφ έβγαλε για τον Μπουρσέλη, ο οποίος απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, πλάσαρε πάνω του.

28' Ωραία προσπάθεια από τον Τσουράκη του Πλατανιά, αλλά χλιαρό σουτ απέναντι στον Δερμιτζάκη.

35' Σέντρα του Μιλοσάβλιεφ, σουτ στην κίνηση από τον Ράντι, ο Μπανανά διώχνει πάνω στην γραμμή.

50' Σουτ του Μουνάφο, μπλόκαρε ο Δερμιτζάκης.

67' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Σουτ του Μανούσου από καλή θέση η μπάλα στα σώματα και κόρνερ.

71' Κόρνερ του Κιάσσου κεφαλιά του Μάνου από καλή θέση, η μπάλα άουτ.

85' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά σε κοντινή κεφαλιά του Ηλιάδη, μπλόκαρε ο Δάφκος.

86' Εξαιρετική επέμβαση του Δάφκου σε απευθείας φάουλ του Βάντερσον.

ΟΦΗ (Nιόπλιας): Δερμιτζάκης (60' Δάφκος), Κομεσίδης (60' Μπολάκης), Κοιλιάρας (60' Βαλλιάνος), Οστοιτς (60' Φαζός), Κώτσιος, Νάστος (60' Μασάδο), Χαντί (60' Χίσι), Μπουρσέλης (60' Κιάσσος),Μιλοσάβλιεφ (60' Βρεττός), Ράντι (60' Μάνος), Ογκμποε (60' Βουό).

Στον πάγκο: Δάφκος, Μπολάκης, Μάνος, Βαλλιάνος, Φαζός, Βρεττός, Κιάσσος, Χίσι, Μασάδο.

Πλατανιάς (Παράσχος): Σωτηρίου (46' Κοκκαλάς), Αποστολόπουλος (46' Βάντερσον), Κουλιμπαλί (70' Σκουλουδάκης), Κάργας (46' Καρυπίδης), Μπανανά (46' Μπανανά), Στανισάβλιεβιτς (46' Μουνάφο), Γκνιάτιτς (46' Ντεβέσα), Ντίνας (46' Ντιλαβέρ), Τσουράκης (46' Ηλιάδης), Γουνδουλάκης (46' Μενδρινός), Γιακουμάκης (46' Μανούσος).

Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Καρυπίδης, Πριντέτα, Βάντερσον, Μουνάφο, Ηλιάδης, Μανούσος, Μενδρινός, Ντιλαβέρ, Κασωτάκης, Σκουλουδάκης, Ντεβέσα.