Μικτές: Πρώτη ήττα για τους Παίδες

Η Μικτή Ομάδα Παίδων της Ε.Π.Σ. Χανίων δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και υπέστη την πρώτη της ήττα με 0-3 από το Ηράκλειο, στο γήπεδο της Μοναχής Ελιάς.

Στο 28' ο Αρζίδης έχασε σπουδαία ευκαιρία για το 1-0, αλλά το γκολ ήρθε για τους φιλοξενούμενους στο 53' όταν από λάθος στην άμυνα ο Καλαϊτζάκης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 62' ο Νοικοκυράκης πέτυχε το 0-2 και στο 68' ο Χαϊντίνι εκμεταλλεύτηκε νέο λάθος στην άμυνα, κλείνοντας το σκορ στο 0-3.

Στο 60' ο Αρζίδης είχε χάσει νέα σημαντική ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσα.

Φάσεις - γκολ

28' Σέντρα του Σταυρουλάκη, ο Αρζίδης μόνος απέναντι από τον Γκογκόση πλασάρει πάνω στον τερματοφύλακα του Ηρακλείου.

31' Φάουλ του Ψαρρά σουτ του Γιαλιτάκη μπλοκάρει ο Ιωσ. Γεωργιλαδάκης.

36' Σουτ του Καλαϊτζάκη άουτ.

42' Από σέντρα του Χαϊντίνι το σουτ του Νοικοκυράκη καταλήγει άουτ.

43' Από λάθος της άμυνας ο Κουτσουπιάς πλασάρει και ο Ιωσ. Γεωργιλαδάκης αποκρούει.

44' Σουτ του Κουτσουπιά από πλάγια θέση μπλοκάρει ο Ιωσ. Γεωργιλαδάκης.

53' ΓΚΟΛ: Από λάθος στην άμυνα ο Καλαϊτζάκης με σουτ σκοράρει για το 0-1.

55' Επικίνδυνο γύρισμα του Ι. Γεωργιλαδάκη ο Μαστραντωνάκης δεν προλαβαίνει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

60' Κάθετη μπαλιά του Σταυρουλάκη για τον Αρζίδη, που απέφυγε τον Γκογκόση αλλά από πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

62' ΓΚΟΛ: Από πάσα του Καλαϊτζάκη ο Νοικοκυράκης πλασάρει για το 0-2.

68' ΓΚΟΛ: Λάθος γύρισμα στην άμυνα και ο Χαϊντίνι αποφεύγοντας τον Ιωσ. Γεωργιλαδάκη σε κενή εστία σκοράρει για το 0-3.

75' Σουτ του Χαϊντίνι απέκρουσε ο Ιωσ. Γεωργιλαδάκης.

Διαιτητής: Γιουματζίδης
Βοηθοί: Κασσελάκης - Αναστασάκης

Ε.Π.Σ. Χανίων (Νίκος Βοζινάκης): Ιωσ. Γεωργιλαδάκης, Στεφανίδης, Τρίτσης (63' Μαραβελάκης), Τριμίντζιος, Μαράκης, Τζουγκράκης, Αρτίν (41' Μαστραντωνάκης), Παγωνάκης (49' Ζολώτας), Ι. Γεωργιλαδάκης, Αρζίδης, Σταυρουλάκης.

Στον πάγκο ήταν οι: Καπιδάκης, Τζολάκης, Δρικάκης, Μπουζουνιεράκης.

Ε.Π.Σ. Ηρακλείου (Γιάννης Μπασκάκης): Γκογκόσης, Σταματάκης, Κουρίνος, Μακρυγιαννάκης, Γιαλιτάκης, Νοικοκυράκης, Ψαρράς (72' Παπαδάκης), Σταυρακάκης, Καλαϊτζάκης (63' Χιώτης), Κουτσουπιάς (53' Αλεξάκης), Χαϊντίνι.

Στον πάγκο ήταν οι Τζωρτζάκης, Παπαδάκης, Κατσικαλάκης, Λέση.