Νέος Κισσαμικός - Τάλως 5-0

Στις νίκες επέστρεψε ο Νέος Κισσαμικός, που επιβλήθηκε με 5-0 του Τάλω, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική της Γ' Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Χανίων.

Στο 30ο λεπτό ο Καρεφυλλάκης άνοιξε το σκορ, για να γίνει το 2-0 από σουτ του Ψωματάκη, που κόντραρε και στον Ακουμιανάκη στο 40'.

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν ακόμα τρία γκολ με τους Σεϊτανίδη (60'), Μπέκα (70') και Ι. Λουβιτάκη (85'). Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στο 80' ο Λαγουδάκης.

Νέος Κισσαμικός: Καστρινάκης, Μπέκας, Μαριανάκης (75' Ζουριδάκης), Μαραγκουδάκης, Δ. Καρμπαδάκης, Κουφογιαννάκης, Μπαμπουνάκης, Μαρκετάκης (55' Γ. του Β. Τζουγανάκης), Σεϊτανίδης, Καρεφυλλάκης, Γ. Ψωματάκης (70' Ι. Λουβιτάκης).

Τάλως: Μπερτάκης, Ακουμιανάκης, Χαρισάκης, Λαγουδάκης, Μελετάκης, Αγαγιώργης, Αλήμπαλης, Γεωργουσάκης, Νικολαΐδης, Τσόχερ (60' Μπομπολάκης), Μαρκ. Μαυρογένης.