Φιλικό: Πλατανιάς - Κισσαμικός 4-0

Εύκολη επικράτηση του Πλατανιά επί του (σαφώς πιο ανέτοιμου) Κισσαμικού με 4-0 σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Περιβολίων. Στο 23ο λεπτό ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ όταν από σέντρα του Κοροβέση και "σύγχυση" στην άμυνα ο Γκρζέλτσακ πήρε την κεφαλιά και ο Παπανικολάου με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0). Στο 47' από σέντρα του Στανισάβλιεβιτς ο Μπούντνικ με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του Πλατανιά (2-0), ενώ στο 50' ο Ντεβέσα κέρδισε την μπάλα από τον Σελινιωτάκη και με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 84ο λεπτό με σουτ του Σκουλουδάκη έξω από την περιοχή.

Αναμέτρηση: Πλατανιάς - Κισσαμικός 4-0
Σκόρερ: Παπανικολάου (23'), Μπούντνικ (47'), Ντεβέσα (50'), Σκουλουδάκης (84')
Διοργάνωση: Φιλικό
Αγωνιστική περίοδος: 2017-2018
Ημερομηνία: Σάββατο 12/08/2017
Ώρα έναρξης: 21:30
Γήπεδο: Περιβολίων

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Ομπερχάουζερ (46' Κοκκαλάς), Πλιάτσικας (65' Ουές), Καρυπίδης (46' Στάμου), Πριντέτα, Βάντερσον (46' Γιορέντε), Στανισάβλιεβιτς (65' Σινγκ), Αγγελόπουλος (46' Κρος), Πατράλης (46' Ντεβέσα), Κοροβέσης (65' Σκουλουδάκης), Παπανικολάου (46' Ενσικουλού), Γκρζέλτσακ (46' Μπούντνικ).

Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος (46' Γαβαλάς), Τόλι (75' Μουντοκαλάκης), Παντελάκης, Μαρκοπουλιώτης (46' Ζιούλης), Σερβιλάκης (46' Αρναούτογλου), Γκίνη (46' Σελινιωτάκης), Λεμονής (46' Μεγαρίτης), Τασιούλης (59' Καβαλιέ), Ξύδας (46' Φουάσης), Βρεττός (46' Αποστολίδης), Ποτουρίδης (46' Χαλκιαδάκης).