Νέο "διπλό" της Επισκοπής

Νέα πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Επισκοπή, η οποία πέρασε θριαμβεύτρια με 1-2 από το γήπεδο της Γλυφάδας...

0-1: Στο 31' ο Λένγκα τρίπλαρε δυο παίκτες κι έκανε μια σόλο ενέργεια από το κέντρο και κάτω, έπιασε έναν «"κεραυνό" στέλνοντας την μπάλα να ξετινάξει τα δίχτυα του Ζιόνγκα.

1-1: Λίγο πριν εκπνεύσει το ημίχρονο, στο 42ο λεπτό, ο Γεωργακόπουλος με πλασέ από κοντά (προηγήθηκε κεφαλιά-πάσα του Λαμπρογεώργου σε σέντρα του Καλογιάννη), ισοφάρισε.

1-2: Στο 78' ήρθε το γκολ της νίκης για την Επισκοπή όταν από σέντρα του Γούλα, ο Νίκου πετάχτηκε κερδίζοντας την πρώτη κεφαλιά και από κοντά ο Ιβάνοφ με νέα κεφαλιά πέτυχε το γκολ που χάρισε τρεις βαθμούς στην Ρεθυμνιώτικη ομάδα.

Πρωτάθλημα: Γ' Εθνική