Αγροτικός Αστέρας - Κισσαμικός 0-0

Με τον βαθμό της ισοπαλίας στην δύσκολη έδρα του Αγροτικού Αστέρα ολοκλήρωσε ο Κισσαμικός τις υποχρεώσεις του για το 2015. Η Χανιώτικη ομάδα στάθηκε εξαιρετικά στο γήπεδο από το πρώτο λεπτό και είχε τις ευκαιρίες για να φύγει ακόμα και με την νίκη από τον Εύοσμο.

Ο Βοσνιάδης αρνήθηκε ωστόσο το γκολ με τις αποκρούσεις του σε Σελινιωτάκη (2'), Λώττα (33'), Μάντζη (81') και Τσοντάκη (83'). Από την άλλη ο Λαζαρίδης έκανε σπουδαίες επεμβάσεις σε προσπάθειες των Καθάριου (79') και Γέσιτς (92'). Οι φάσεις του αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ Κισσαμικός:

2' Μεγάλη ευκαιρία για την Χανιώτικη ομάδα, σε εκτέλεση φάουλ του Μάνιας ο Σελινιωτάκης πήρε την κεφαλιά και ο Βοσνιάδης απέκρουσε σωτήρια.

6' Ατομική προσπάθεια και σουτ του Βαττή η μπάλα καταλήγει άουτ.

13' Κόρνερ του Γέσιτς. η μπάλα περνάει απ’ όλους και ο Τοπούζης εξ επαφής την στέλνει ψηλά άουτ.

20' Ωραία ομαδική προσπάθεια της ομάδας μας από πάσα του Ποσίνκοβιτς ο Μάντζης από πλάγια θέση με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.

26' Σουτ του Γιάντση κοντράρει στον Λώττα και καταλήγει κόρνερ.

27' Σέντρα του Μακρυδημήτρη σουτ του Ντόση μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

33' Ο Λώττας κέρδισε την μπάλα και μπήκε στην περιοχή, όπου προσπάθησε να αποφύγει τον Βοσνιάδη και βρέθηκε στο έδαφος υπό την πίεση του Αμαραντιδη και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Μάνιας κατέληξε άουτ.

46' Σέντρα - σουτ του Ντόση απομακρύνει ο Σμίλτος και το σουτ του Τοπούζη καταλήγει άουτ.

59' Αδύναμο σουτ του Τοπούζη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.

71' Έξυπνη "κομπίνα" σε εκτέλεση φάουλ με τον Βαττή να βγάζει στην πλάτη της άμυνας την μπάλα για τον Τσερκέζο, την επικίνδυνη σέντρα του οποίου διώχνει προ της γραμμής ο Καπίας.

79' Σπουδαία απόκρουση του Λαζαρίδη σε σουτ του Καθάριου.

81' Σουτ του Μάντζη μπλοκάρει ο Βοσνιάδης.

82' Φάουλ του Θεοδωρίδη κεφαλιά του Μακρυδημήτρη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.

83' Σουτ του Τσοντάκη σε κόρνερ αποκρούει ο Βοσνιάδης.

84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Κισσαμικό με τον Βοσνιάδη να αποκρούει την κεφαλιά του Μάντζη μετά το κόρνερ του Μάνιας.

92' Σπουδαία απόκρουση του Λαζαρίδη σε κοντινό πλασέ του Γέσιτς.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2015-2016