Αναμέτρηση: Παναθηναϊκός - Πλατανιάς 4-0
Σκόρερ: Τζαβίδας (2'), Μπάκος (9'), Ντοματάς (13', 47')
Ημερομηνία: Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2015
Ώρα έναρξης: 11:00
Γήπεδο: Αθλητικό κέντρο Παναθηναϊκού "Γ. Καλαφάτης"

Εύκολη νίκη για τους Παίδες του Παναθηναϊκού, που επικράτησαν με το ευρύ 4-0 του Πλατανιά, στο Κορωπί, για την πέμπτη αγωνιστική του δευτέρου γύρου στον 1ο όμιλο του Πρωταθλήματος Υποδομών Κ15 της Super League.

Η Χανιώτικη ομάδα θα μπορούσε να προηγηθεί στην φάση που δημιούργησε στο πρώτο λεπτό, με ένα χαμένο τετ α τετ, η οποία ενδεχομένως να άλλαζε τις ισορροπίες. Στην συνέχεια ο Παναθηναϊκός ανέλαβε δράση...

Συγκεκριμένα, μόλις στο 2ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, με το κοντινό πλασέ του Τζαβίδα από την μικρή περιοχή, ενώ επτά λεπτά (9') αργότερα ήταν η σειρά του Μπάκου να σκοράρει, με δυνατό σουτ.

Για να έρθει ο Ντοματάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 13ο λεπτό και να διαμορφώσει το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι "πράσινοι" πέτυχαν ένα ακόμα τέρμα, χάρη στο πλασέ του Ντοματά στο 47ο λεπτό.