Μικτή Χανίων: Πρεμιέρα με νίκη οι Παίδες

Ένα γκολ αποδείχτηκε αρκετό για τους Παίδες της Ε.Π.Σ. Χανίων, ώστε να ξεκινήσουν με νίκη 1-0 απέναντι στο Λασίθι, στον 16ο όμιλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων. Το γκολ που... χώρισε τις δύο ομάδες το πέτυχε στο 33ο λεπτό ο Δρικάκης, με τους Παίδες της Ε.Π.Σ.Χ. να χάνουν αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Οι φάσεις του αγώνα:

9' Σουτ του Κυπραίου άουτ.

10' Σουτ του Αλιφιεράκη μπλόκαρε ο Κουναλάκης.

12' Σέντρα του Κελαϊδή σουτ του Δρικάκη άουτ.

15' Σέντρα του Φασαράκη κεφαλιά του Δρικάκη άουτ.

18' Μακρινό σουτ του Φασαράκη ο Κουναλάκης απέκρουσε με δυσκολία.

20' Σουτ του Δρικάκη άουτ.

33' ΓΚΟΛ: Σουτ του Καραταράκη αποκρούει ο Κουναλάκης και ο Δρικάκης με πλασέ σκοράρει για το 0-1.

55' Πάσα του Φραγγεδάκη στον Κελαϊδή, το σουτ του οποίου καταλήγει ελάχιστα έξω από την εστία.

57' Φάουλ του Κελαϊδή άουτ.

66' Σουτ του Κελαϊδή μπλοκάρει ο Κουναλάκης.

Πρωτάθλημα: Παίδων
Αναμέτρηση: Ε.Π.Σ. Λασιθίου - Ε.Π.Σ. Χανίων
Ημερομηνία: Τετάρτη 21 Οκτωβρίου
Ώρα έναρξης: 13:00
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Κριτσάς

Ε.Π.Σ. Λασιθίου (Ιορδάνης Τσίρκινης): Κουναλάκης, Κουρίνος, Μ. Κοκκίνης (41' Σταματάκης), Κλώντζας, Ψαλιδάκης, Τρόκα, Κατρίνης (60' Χαμουρατίδης), Παντερμαράκης, Ανδριανάκης, Κασωτάκης (60' Φαϊτάκης), Κυπραίος (19' Περάκης, 41' Θ. Κοκκίνης).

Ε.Π.Σ. Χανίων (Νίκος Βοζινάκης): Τζολάκης, Μαλιχούτης, Αλιφιεράκης, Ι. του Εμμ. Φασαράκης, Μιαυραδάκης, Φραγγεδάκης, Κουκάκης (66' Νταγκουνάκης), Χρ.-Λ. Πολυχρονάκης, Δρικάκης (66' Σκέντζος), Κελαϊδής, Καραταράκης (60' Μπιτζανάκης).

Στον πάγκο: Νικολουδάκης, Παπαδομανωλάκης, Ι. του Χρ. Φασαράκης, Μπαγετάκος.