K19: ΑΕΚ - Επισκοπή 5-0

Σε αγώνα της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Football League στο προπονητικό κέντρο των Σπάτων, η ομάδα Κ19 της ΑΕΚ νίκησε με 5-0 την αντίστοιχη της Επισκοπής.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο ημίχρονο με 4-0 από δύο πανομοιότυπα γκολ του Βλαχομήτρου (φωτογραφία) με κεφαλιές στο ύψος του δεύτερου δοκαριού από κόρνερ των Τσέλιου και Λίτσι (22' και 26' αντίστοιχα) με ένα κοντινό πλασέ του Κυριαζή από πάσα του Βλαχομήτρου (29') και με νέο κοντινό πλασέ του Κοντοέ στην επαναφορά της μπάλας μετά από αρχικό σουτ του Γιαννούτσου στο δοκάρι. Το πέμπτο γκολ σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αντωνίου.

Διοργάνωση: Πρωτάθλημα Νέων Κ19
Διοργανώτρια: Football League
Σεζόν: 2014-2015