Καλλιθέα - Επισκοπή 2-0

Σ’ έναν προβληματικό αγωνιστικό χώρο, όπου συχνά - πυκνά η μπάλα κολλούσε στο λασπωμένο τερέν του Ταύρου, η Επισκοπή γνώρισε την ήττα από την Καλλιθέα με σκορ 2-0. Δοκάρι για την Ρεθυμνιώτικη ομάδα στο 15ο λεπτό με τον Στέλιο Δελήμπαση, στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (44') αποβλήθηκε ο Μαραθιανός.

1-0: Στο 36' ο Κατσικογιάννης επιχείρησε ένα σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε σε σώματα και κατέληξε στα δίχτυα.

2-0: Στο 76' ο Μασάδο πάσαρε στον Αρναρέλλη κι εκείνος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Πρωτάθλημα: Football League
Σεζόν: 2014-2015
Όμιλος: 1ος (νότιος)
Αγωνιστική: 9η (εμβόλιμη)

Αναμέτρηση: Καλλιθέα - Επισκοπή 2-0
Ημερομηνία: Τετάρτη 17/12/2014
Ώρα έναρξης: 15:00
Γήπεδο: "Δημοτικό γυμναστήριο "Σπύρος Γιαλαμπίδης"

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Παντέλης): Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Πίκολο, Τσώνης, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης (70' Αριανούτσος), Μπέλης (62' Τσίπρας), Ρόχας (54' Αρναρέλλης), Μιχαλόπουλος, Μασάδο.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Δελήμπασης, Δρακάκης, Νικόλτσης, Μποτωνάκης (65' Πετράκος), Πιθαρούλης (69' Βελονάκης), Βιγιαφάνε (79' Λιονάκης), Λάμπρου, Μαραθιανός, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Καρυοφύλλης (Πειραιά)