Ε.Θ. Καμίνια: Πρώτη απώλεια στο Καστέλι

Την πρώτη της ήττα γνώρισε σήμερα η Ένωση Θύελλα Καμίνια στον εκτός έδρας αγώνα στο γήπεδο του Καστελίου με αντίπαλο την ομάδα της Θύελλας Καλάθενων με σκορ 1-0.

Η ομάδα του Ακρωτηρίου βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα που προήλθε από εκτέλεση φάουλ στο 11ο λεπτό και στην συνέχεια πίεσε χωρίς όμως να καταφέρει να φέρει το παιχνίδι τα ίσια.

Στο πρώτο μέρος το σουτ του Σκριάπα κατέληξε άουτ, ενώ στην επανάληψη το σουτ του Σφακιανάκη (στο 79') απέκρουσε ο τερματοφύλακας και ήταν άτυχη όταν στο 84' μετά την εκτέλεση φάουλ του Κουβάτση η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

ΕΘΚ: Κουρομιχελάκης, Κελάκης, Τσαρδακάς, Χριστονάκης, Λιονάκης, Κουβάτσης, Σκριάπας, Τσάρτσιου (68' Σφακιανάκης), Παπαδάκης (58' Σγουράκης), Μουσουράκης, Λειβαδιτάκης (58' Καστρινάκης).

Πρωτάθλημα: 2η κατηγορία ποδοσφαίρου Νομού Χανίων
Διοργανώτρια: Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Χανίων
Αγωνιστική περίοδος: 2014-2015