Εργοτέλης - Πλατανιάς 1-1 (φιλικό)

Φιλική ισοπαλία 1-1 μεταξύ Εργοτέλη και Πλατανιά Χανίων σήμερα, στο Παγκρήτιο Στάδιο, σε αγώνα στη μνήμη του αδικοχαμένου Κώστα Κατσούλη. Η Χανιώτικη ομάδα προηγήθηκε στο 43ο λεπτό με γκολ του Ναζλίδη, μετά από ωραία προσπάθεια και πάσα του Τόρες.

Η ομάδα του Ηρακλείου ισοφάρισε ένα λεπτό αργότερα με κεφαλιά του Νόσκοβιτς, μετά από σέντρα του Λυκογιάννη. Χαμένο πέναλτι για τον Εργοτέλη, με τον Ολιμπά να αποκρούει, στο 13', το σουτ του Βλαχοδήμου.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

6' Γύρισμα του Μπρούνο για τον Βλαχοδήμο, ο οποίος έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

12' Εκτέλεση πέναλτι του Βλαχοδήμου, αλλά ο Ολιμπά έπεσε στην αριστερή γωνία του και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Το πέναλτι κέρδισε ο Γιουσούφ, ο οποίος ανατράπηκε από τον Ολιμπά.

17' Σέντρα από δεξιά του Τζανακάκη, ο Νόσκοβιτς έκανε την προβολή, αλλά απέκρουσε ενστικτωδώς ο Ολιμπά.

34' Ωραία κάθετη πάσα του Μπρούνο για τον Νόσκοβιτς, ο οποίος σούταρε δυνατά, αλλά απέκρουσε ο Ολιμπά.

36' Μακρινό σουτ του Βλαχοδήμου, απέκρουσε ο Ολιμπά.

43' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Πλατανιά. Γύρισμα του Τόρες για τον Ναζλίδη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 0-1.

44' ΓΚΟΛ 1-1 Από αριστερά, ο Λυκογιάννης έκανε τη σέντρα και ο Νόσκοβιτς με ωραία κεφαλιά, ισοφάρισε.

55' Δυνατό σουτ του Μπρούνο εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκσμπούρνινγκ, άουτ.

56' Γύρισμα του Λυκογιάννη από αριστερά, για τον Νόσκοβιτς, αλλά πριν προλάβει ο δεύτερος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, απομάκρυνε σε κόρνερ η άμυνα του Πλατανιά.

90' Ωραία ενέργεια και σέντρα από αριστερά του Λυκογιάννη για τον Γιουσούφ, ο οποίος έκανε το πλασέ στην κίνηση, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.