Ακαδημία Σούδας: Τα ματς των παίδων

Με μια ήττα και μία ισοπαλία, για την 4η αγωνιστική του Κυπέλλου Παίδων 2013-14, συνέχισαν οι δυο ομάδες (Άρης Σούδας, Ποσειδών Τσικαλαριών) της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Σούδας...

Για τον Α' Όμιλο, στο γήπεδο των Νεροκούρου, η ομάδα παίδων του Ποσειδώνα Τσικαλαριών αντιμετώπισε το φαβορί για την κατάκτηση του Κυπέλλου, τον Πλατανιά.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική καθώς η ομάδα του Πλατανιά αποτελούμενη από μεγαλύτερα ηλικιακά παιδιά (98-99) επικράτησε εύκολα του Ποσειδώνα, ο οποίος στην σύνθεσή του έχει παιδιά του 99 και του 01, με σκορ 8-0.

Για τον Β' Όμιλο, στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων, οι παίδες του Άρη Σούδας αντιμετώπισαν στο ντέρμπι του ομίλου το ΙΝΚΑ. Η ομάδα της Σούδας, βρέθηκε πίσω στο ημίχρονο με σκορ 1-0, αλλά κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να ισοφαρίσει σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Το γκολ για την ομάδα του Άρη σημείωσε ο Μιχαλόπουλος. Δείτε φωτογραφικά στιγμιότυπα από την αναμέτρηση Ποσειδώνας Τσικα- λαριών - Πλατανιάς...