ΟΦΗ - Α.Ο. Χανιά 1-0

"Φιλική ήττα" για τον Α.Ο. Χανιά στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο με 1-0 από τον ΟΦΗ σε παιχνίδι προετοιμασίας. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ο Τριποτσέρης στο 26ο λεπτό με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Όγιος. Το φιλμ του αγώνα...

12' Η πρώτη καλή στιγμή του ΟΦΗ με τον Όγιος να βγαίνει απο τα δεξιά και να πλασάρει. Έδιωξε με τα πόδια ο γκολκήπερ του ΑΟ Χανιά.

26' To 1-0 για τον ΟΦΗ. Κόρνερ του Όγιος και ο Τριποτσέρης με κοντινή προβολή έκανε το 1-0.

45' Σουτ του Φραγκουλάκη απο καλή θέση η μπάλα άουτ.

52' Κεφαλιά του Περογαμβράκη, μπλόκαρε ο γκολκήπερ του ΑΟ Χανιά.

55' Απευθείας φάουλ του Μονιάκη διώχνει ο Θεοδωρόπουλος.

ΟΦΗ: Με 4-3-3 παρατάχθηκε η Ηρακλειώτικη ομάδα.
Τερματοφύλακας ο Δασκαλάκης
δεξιά ο Στάθης, αριστερά ο Μιλιάζες.
Στο κέντρο της άμυνας οι Σβάσιγια - Τριποτσέρης.
Αμυντικοί μέσοι οι Βερόν - Κάλαϊτζιτς.
Ελεύθερος ο Φραγκουλάκης.
Δεξιά ο Γκαλέτι,
αριστερά ο Όγιος και...
στην κορυφή ο Παπάζογλου.

ΑΟ Χανιά: 4-2-3-1 η επιλογή του Μουράτ Σεροπιάν.
Τερματοφύλακας ο Θεοδορόπουλος,
δεξιά ο Κορτσινίδης,
αριστερά ο Καμπλιώνης,
στο κέντρο της άμυνας οι Πυθαρούλης - Ζντράκοβιτς.
Μποτονάκης και Πότσι οι αμυντικοί μέσοι.
Δεξιά ο Παγώνης,
αριστερά ο Πάγκαλος,
ελεύθερος ο Τσάτσος και...
στην κορυφή ο Δρακάκης.

2ο ημίχρονο

Με διαφορετική ενδεκάδα ο ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο: Τερματοφύλακας ο Φερνάντεζ, αριστερά ο Μονιάκης, δεξιά ο Μπούρμπος, κεντρικοί αμυντικοί οι Δαμιανάκης - Σβασίγια.

Αμυντικοί μέσοι ο Μπανούσης με τον Μακρή. Αριστερά ο Κουτσιανικούλης, δεξιά ο Περογαμβράκης, ελεύθερος ο Λαμπρόπουλος και στην κορυφή ο Νιμανί.

Για τον ΑΟ Χανιά αγωνίσθηκαν στην επανάληψη οι Γωνιωτάκης, Ζαντριάς και Μίλιεβιτς στην θέση των Τσάτσου, Δρακάκη, Παγώνη.