ΝΟΧ: "Λύγισε" στο τρίτο 8λεπτο

Μία κάμψη της απόδοσής του στη διάρκεια του τρίτου 8λεπτου έγειρε την πλάστιγγα υπέρ του Παναθηναϊκού με αποτέλεσμα ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων να γνωρίσει την ήττα με σκορ 9-7 στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ για την 3η αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας.

Έως εκείνο το σημείο, το παιχνίδι ήταν ισόπαλο με 3-3, ωστόσο λόγοι που έχουν να κάνουν με κούραση και αδυναμία σωστής προπόνησης, στοίχησαν στο συγκρότημα του Μάκη Βολτυράκη ένα θετικό αποτέλεσμα.

Ο Παναθηναϊκός πήρε το προβάδισμα με 6-4 και παρά το γεγονός ότι τα Χανιά σκόραραν τρία γκολ στην τέταρτη και τελευταία περίοδο δεν κατάφεραν να αποσπάσουν τουλάχιστον το βαθμό, χάνοντας με 9-7.

Έτσι, τουλάχιστον μένουν οι καλές εντυπώσεις που άφησε ο Ν.Ο.Χ. που έδειξε πολύ ανταγωνιστικός -παρά τα προβλήματά του- απέναντι σε μία από τις πιο ισχυρές ομάδες του πρωταθλήματος.

Τα 7 γκολ της Χανιώτικης ομάδας σημείωσαν ο Βλοντάκης (3), ο Χαριτάκης (2) και ο Βιζυράκης (2). Τα 8λεπτα: 1-2, 2-1, 3-1, 3-3

Παναθηναϊκός (Φάνης Κουντουδιός): Λέντζος, Σιδέρης, Γερακούδης, Κόχειλας Ν., Κουρλιάφτης 1, Παπαδόγκωνας 3, Δερμιτζάκης Δ. 1, Χατζηγούλας, Αφρουδάκης Γ. 2, Αφρουδάκης Ζ., Κατσαούνης, Δερμιτζάκης Χρ. 2, Φώσκολος, Οικονομίδης, Παρασκευόπουλος

Ν.Ο. Χανίων (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκόνας, Σαρτζετάκης, Σολογάνης, Μαζοκοπάκης, Μπατάκης, Πετρόχειλος, Χαριτάκης 2, Δασκαλάκης, Βιζυράκης 2, Βλοντάκης 3, Μιγιάκης, Βίσμπας