ΣΟΚ ΣΤΟ 95' ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ, ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Παίζεις στην έδρα σου, έχεις αριθμητικό πλεονέκτημα (στο φινάλε), ο αντίπαλος κάνει καθυστερήσεις για να "κλέψει" χρόνο και να μην ηττηθεί και τελικά, κόντρα στην ροή του αγώνα, δέχεσαι γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και χάνεις την πρωτιά στην βαθμολογία των play off. Αυτή είναι (μέσες-άκρες) η εικόνα στο σημερινό ματς στο Μάλεμε με τον Πλατανιά να γνωρίζει την πρώτη ήττα στην διαδικασία των play off. Το φιλμ του αγώνα:

4' Σουτ από τον Μαρουκάκη, η μπάλα προσέκρουσε στην συμβολή των δοκών και έφυγε άουτ.

8' Κεφαλιά του Σταύρου μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.

11’ Ο Ναζλίδης σέντραρε από δεξιά ο Πάγκαλος δεν έπιασε όπως θα ήθελε την σέντρα - σουτ μπλόκαρε ο Τακίδης, πριν ο Μαραγκουδάκης προλάβει να μπει στην φάση.

15' Σέντρα του Μαραγκουδάκη από δεξιά, γύρισε παράλληλα ο Πάγκαλος αλλά ο Τακίδης για μια ακόμα φορά επενέβη έγκαιρα και μπλόκαρε.

25΄Φάουλ από τα δεξιά για τον Πλατανιά, ο Πάγκαλος εκτέλεσε, εύκολα ο Τακίδης.

39΄Ο Λαζαρίδης προσπάθησε να τριπλάρει τον Μαρουκάκη, έχασε την μπάλα, αλλά πρόλαβαν οι αμυνόμενοι (για την ακρίβεια ο Δέντσας) και απομάκρυναν σε κόρνερ.

48΄Καταπληκτικό σουτ του Μιρτσέτα η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Τακίδη.

52’ Εκτέλεση φάουλ του Κατσίκη η μπάλα στο δοκάρι. Τρίτο δοκάρι στο ματς, δεύτερο για την Καλλιθέα.

56’ Κεφαλιά του Μαρουκάκη μετά από την σέντρα του Μιχαλόπουλου (από αριστερά), επικίνδυνη αλλά άστοχη (η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Λαζαρίδη).

65’ Ο Τακίδης ανατρέπει με τα πόδια τον Μαραγκουδάκη εντός περιοχής, η Χανιώτικη ομάδα ζήτησε πέναλτι.

76' Παράλληλη σέντρα του Ναζλίδη, ο Τακίδης μπλόκαρε εύκολα.

79' Σουτ του Ναζλίδη η μπάλα πέρασε άουτ.

94’ Αποβλήθηκε ο Χατζηνικολάου για διαμαρτυρία.

95’ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Αρβανίτης με προβολή, μετά από ασταθή απόκρουση του Λαζαρίδη, ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

97’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Κουρτεσιώτη να σουτάρει άστοχα.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Λαζαρίδης, Παληγεώργος, Τζανής, Δημήτρης, Κουρτετσιώτης, Δέντσας, Γκονζάλες, Μιρτσέτα (79’ Μαραγκός), Πάγκαλος (46’ Μαρτσάκης), Μαραγκουδάκης, Ναζλίδης
Πάγκος: Παπαδόπουλος, Ραπτάκης, Χαϊκάλης, Παπαζούδης, Δράμι

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Τακίδης, Αρκούδας, Μουσταφίδης, Κουτρουμπής, Αρβανίτης, Ηρακλής, Καλτσάς (67’ Πρίπου), Σταύρου, Μιχαλόπουλος, Μαρουκάκης (77’ Ντιαλό), Κατσίκης (71’ Φαρινόλα)
Πάγκος: Κατσούλης, Φουντουκίδης, Ρουσάκης, Ματσούκας

Διαιτητής: ΓΚΡΑΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΞΑΝΘΗΣ)
Α’ Βοηθός: ΧΑΤΖΗΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΞΑΝΘΗΣ)
Β’ Βοηθός: ΛΑΖΡΗ ΦΑΜΠΙΑΝ (ΚΑΒΑΛΑΣ)
4ος: ΚΙΟΤΖΕΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΚΑΒΑΛΑΣ)
Παρατηρητής: ΚΡΕΜΑΣΤΙΩΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ)

Κίτρινες: Καλτσάς (26’), Αρβανίτης (44’), Μαραγκουδάκης (51’), Γκονζάλες (59’), Τακίδης (82’)