ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 0-0 (ημίχρονο)

"Λευκό" 0-0 στο ημίχρονο στο Μάλεμε ανάμεσα σε Πλατανιά και Καλλιθέα. Μπροστά σε περίπου 1.400 φιλάθλους οι δύο ομάδες μοιράζονται τις εντυπώσεις με την Καλλιθέα να έχει πλησιάζει περισσότερο στο γκολ με το δοκάρι του Μαρουκάκη στο ξεκίνημα του αγώνα. Στο παιχνίδι της Πάτρας η Παναχαϊκή προηγείται στο ημίχρονο της Καλλονής με 1-0. Το φιλμ του πρώτου μέρους:

4' Σουτ από τον Μαρουκάκη, η μπάλα προσέκρουσε στην συμβολή των δοκών και έφυγε άουτ.

8' Κεφαλιά του Σταύρου μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.

11’ Ο Ναζλίδης σέντραρε από δεξιά ο Πάγκαλος δεν έπιασε όπως θα ήθελε την σέντρα - σουτ μπλόκαρε ο Τακίδης, πριν ο Μαραγκουδάκης προλάβει να μπει στην φάση.

15' Σέντρα του Μαραγκουδάκη από δεξιά, γύρισε παράλληλα ο Πάγκαλος αλλά ο Τακίδης για μια ακόμα φορά επενέβη έγκαιρα και μπλόκαρε.

25΄Φάουλ από τα δεξιά για τον Πλατανιά, ο Πάγκαλος εκτέλεσε, εύκολα ο Τακίδης.

39΄Ο Λαζαρίδης προσπάθησε να τριπλάρει τον Μαρουκάκη, έχασε την μπάλα, αλλά πρόλαβαν οι αμυνόμενοι (για την ακρίβεια ο Δέντσας) και απομάκρυναν σε κόρνερ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Λαζαρίδης, Παληγεώργος, Τζανής, Δημήτρης, Κουρτετσιώτης, Δέντσας, Γκονζάλες, Μιρτσέτα, Πάγκαλος, Μαραγκουδάκης, Ναζλίδης

Πάγκος: Παπαδόπουλος, Ραπτάκης, Μαρτσάκης, Χαϊκάλης, Παπαζούδης, Μαραγκός, Δράμι

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Τακίδης, Αρκούδας, Μουσταφίδης, Κουτρουμπής, Αρβανίτης, Ηρακλής, Καλτσάς, Σταύρου, Μιχαλόπουλος, Μαρουκάκης, Κατσίκης

Πάγκος: Κατσούλης, Φουντουκίδης, Φαρινόλα, Ντιαλό, Ρουσάκης, Ματσούκας, Πρίπου

Διαιτητής: ΓΚΡΑΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΞΑΝΘΗΣ)
Α’ Βοηθός: ΧΑΤΖΗΜΩΥΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΞΑΝΘΗΣ)
Β’ Βοηθός: ΛΑΖΡΗ ΦΑΜΠΙΑΝ (ΚΑΒΑΛΑΣ)
4ος: ΚΙΟΤΖΕΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΚΑΒΑΛΑΣ)
Παρατηρητής: ΚΡΕΜΑΣΤΙΩΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ)
Κίτρινες: Καλτσάς (26’), Μουσταφίδης (42’), Αρβανίτης (44’)