Φιλικό: ΟΦΗ - Παλαιόχωρα 3-1

Φιλική ήττα με 3-1 για την Παλαιόχωρα στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο από τον ΟΦΗ. Μάρτος, Χαντί (με πέναλτι) και Όγκμποε οι σκόρερ των γηπεδούχων, ενώ για την Χανιώτικη ομάδα είχε μειώσει προσωρινά ο Ζαϊμίδης σε 2-1. Το "φιλμ" του φιλικού αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ ΟΦΗ:

8' Εκτέλεση φάουλ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα άουτ.

15' Κόρνερ του Κουτσιανικούλη, κεφαλιά του Μάνου, η μπάλα επίσης άουτ.

18’ Ο Κομεσίδης έβγαλε την σέντρα, αλλά ο Κουτσιανικούλης δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

22' Πρώτη φάση για την Παλαιόχωρα, σουτ του Μανουσάκη, μπλόκαρε ο Στρέζος.

23’ Νέα καλή στιγμή για την ομάδα των Χανίων με τον Δρακάκη να κάνει την προβολή, μπλόκαρε την μπάλα στην γωνία του ο Στρέζος.

24' Εναλλαγή της μπάλας από Κομεσίδη, Μάνο, Κουτσιανικούλη, ο Μάρτος πλάσαρε από καλή θέση, αλλά ήταν άστοχος.

30’ Ο γκολκήπερ του ΟΦΗ πρόλαβε στην έξοδο τον Δρακάκη, μετά την κάθετη του Μανουσάκη.

40' 1-0: Από πάσα του Ορτέγκα και λάθος εκτίμηση του γκολκήπερ της Παλαιόχωρας, ο Μάρτος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

42’ Σέντρα του Μάρτος, κεφαλιά του Μάνου, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

44’ Κεφαλιά του Ρούσου από καλή θέση, η μπάλα άουτ.

48’ Ο Κουσκουνάς τετ-α-τετ, έδιωξε ο γκολκήπερ της Παλαιόχωρας.

51’ Και πάλι ο γκολκήπερ της ομάδας των Χανίων νικητής στο τετ-α-τετ με τον Κουτσιανικούλη.

55’ Σουτ του Κουσκουνά, η μπάλα λίγο άουτ.

61' 2-0: Πέναλτι για τον ΟΦΗ σε ανατροπή του Σιώπη. Το εκτέλεσε ο Χαντί και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

68’ Σούτ του Ορτέγκα από καλή θέση, μπλόκαρε ο γκολκήπερ της Παλαιόχωρας.

71' Επέλαση του Κουσκουνά από αριστερά και σέντρα για τον Όγκμποε, ο οποίος με κεφαλιά εξ’ επαφής δεν κατέφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

76' 2-1: Μείωσε η Παλαιόχωρα με προσωπική ενέργεια και πλασέ του Ζαϊμίδη.

83' Εναλλαγή της μπάλας από Χαντί και Κουσκουνά, ο Πουρτουλίδης πλάσαρε άστοχα από το σημείο του πέναλτι.

84' 3-1: Ενέργεια και πάλι από τον Κουσκουνά, ο οποίος έδωσε έτοιμο γκολ στον Όγκμποε κι αυτός με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

85' Νέα ατομική προσπάθεια και σουτ του Κουσκουνά, η μπάλα λίγο άουτ.

+90 Ο γκολκήπερ της Παλαιόχωρας μπλόκαρε την μπάλα στο σουτ του Κουσκουνά, από το ύψος του πέναλτι.

ΟΦΗ: Στρέζος, Ζιαμπάρης (22' λ.τ. Ρούσσος), Κοιλιάρας (60' Παπατόλιος), Κομεσίδης (60' Σιώπης), Ποτουρίδης, Νάστος, Παπαστεριανός (60' Πουρτουλίδης), Ορτέγκα (79' Πλευράκης), Μάρτος (46' Χαντί), Κουτσιανικούλης (60' Όγκμποε), Μάνος (46' Κουσκουνάς).

Παλαιόχωρα: Πονηρός (73' Γύπαρης), Καζατζίδης (65' Παπαδόπουλος), Σαμαράς, Θεοδωράκης, Κορνελάτος, Μανουσάκης Α. (85' Μάστορας), Κερμενίδης, Μαζιότης (75' Κουλούρης), Δρακάκης (86' Καρανάκης), Μανουσάκης Δ. (70' Ζαϊμίδης), Αθανασόπουλος (60' Τσαγκαράκης).