Απόλλων Σμύρνης - Πλατανιάς 0-1

Διπλασίασε τις νίκες του επί του Απόλλωνα μέσα σε λίγα εικοσιτετράωρα ο Πλατανιάς, πετυχαίνοντας (μετά το κύπελλο και) την παρθενική του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα καθώς επικράτησε στην Ριζούπολη με 1-0. Σκόρερ του "χρυσού" γκολ ο Ενσικουλού στο 22ο λεπτό. Δύο δοκάρια και μία αποβολή για τον Απόλλωνα στην επανάληψη. Αναλυτικά...

12' Συρτό σουτ του Ενσικουλού, δεν ανησύχησε ο Τσόβιτς.

22' (0-1): Ο Ενσικουλού πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή μετά την συνεργασία των Μπούτνικ - Ντεβέσα και άνοιξε το σκορ.

31' Έπειτα από γύρισμα του Ενσικουλού, ο Κοροβέσης έπιασε το σουτ αλλά ο Βαλλιάνος απομάκρυνε.

40' Ο Κοροβέσης έπιασε σουτ εκτός περιοχής για να μπλοκάρει ο Τσόβιτς.

47' Ο Μπούτνικ έκανε το γύρισμα προς τον Στανισάβλιεβιτς, αλλά ο Μπιτζιμίν έδιωξε την ύστατη στιγμή.

49' (Δοκάρι): Ο Βάντερσον βρέθηκε στην περιοχή, άντεξε στα μαρκαρίσματα κι έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κοκκαλά.

54' (Δοκάρι): Ο Παπάζογλου βρέθηκε μέα στην περιοχή και με σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

67' (Κόκκινη κάρτα): Δεύτερη κίτρινη και αποβολή του Ντάσιου για σκληρό τάκλιν.

69' Ο Ντεμπέσα βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

87' Ο Κονέ με σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Κοκκαλά.

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2017-2018