Παναθηναϊκός - Πλατανιάς 2-1 (βίντεο)

Εκτός έδρας ήττα για τον Πλατανιά από τον Παναθηναϊκό με 2-1
Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Πλατανιάς από τον Παναθηναϊκό στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της super league. Μπεργκ (δύο γκολ) και Γιακουμάκης οι σκόρερ του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε ο Μπεργκ στο 26ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το οποίο κέρδισε ο Ευαγγέλου σε μαρκάρισμα του Σίγκνεβιτς).

Ο Σουηδός φορ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του τρία λεπτά αργότερα με πλασέ. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Γιακουμάκης στο 37ο λεπτό μετά από πάσα του Αποστολόπουλου.

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2016-2017