Καλλιθέα - Κισσαμικός 2-0

Εκτός έδρας ήττα για τον Κισσαμικό από την Καλλιθέα με 2-0
"Λύγισε" στο τελευταίο εικοσάλεπτο ο Κισσαμικός γνωρίζοντας την ήττα από την Καλλιθέα, εκτός έδρας, με 2-0 για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της football league.

Στο φινάλε μπήκαν και τα δύο τέρματα με την ομάδα του Νίκου Κουρμπανά να εκμεταλλεύεται την κούραση των Κρητικών και με τον Γουόρντεν στο 70ο και τον Σταματάκο στο 86ο λεπτό πήρε της τρεις βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο απειλητικά, ενώ στην συνέχεια ο Κισσαμικός βελτίωσε αισθητά την εικόνα του και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί με τον Μαρτίνεθ (41') και τον Θέο (45').

Στο 31ο λεπτό υπήρξαν διαμαρτυρίες για χέρι του Τσίπρα, εντός περιοχής, όταν προσπάθησε ο Σταυριανός να απομακρύνει την μπάλα από την περιοχή της Καλλιθέας.

70' 1-0: Σέντρα του Μπέλη, ο Ουόρντεν με πλάτη προς την εστία γύρισε και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

86' 2-0: Ο Σταματάκος συνδυάστηκε με τον Κρεββατά και με πλασέ "νίκησε" τον Λαζαρίδη.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2016-2017