Πλατανιάς - Hapoel Nir Ramat Hasharon 2-1

Φιλική νίκη του Πλατανιά με 2-1 επί της Hapoel Nir Ramat Hasharon
Στο τρίτο του τεστ στο Πράβετς της Βουλγαρίας, ο Πλατανιάς, νίκησε με 2-1 την Hapoel Nir Ramat Hasharon, αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.

Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Φανούρης Γουνδουλάκης, ενώ οι Ισραηλινοί ισοφάρισαν στο 21ο λεπτό. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Κώστας Μενδρινός στο 54ο λεπτό.

Η Χανιώτικη ομάδα είχε εκτός από τα δύο τέρματα και ένα δοκάρι με τον Πριντέτα στο πρώτο ημίχρονο, καθώς και 4-5 καλές ευκαιρίες, τις οποίες όμως δεν κατάφερε να εκμεταλλευθεί.

Για τον Πλατανιά αγωνίστηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι: Κοκκαλάς, Μπανανά, Πριντέτα, Αποστολόπουλος, Κουλιμπαλί, Γκνιάτιτς, Ντεβέσα, Γουνδουλάκης, Ηλιάδης, Μανούσος, Ντιλαβέρ.

Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν οι: Κασωτάκης, Καρυπίδης, Κάργας, Σκουλουδάκης, Βάντερσον, Ντίνας, Μουνάφο, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Τσουράκης, Γιακουμάκης.