Κισσαμικός - Παναιγιάλειος 2-0

Πραγματοποιώντας πιθανά την καλύτερη της εντός έδρας εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα ο Κισσαμικός επικράτησε με 2-0 του Παναιγιάλειου, για την 25η αγωνιστική της Football League.

Οι βάσεις για την τελική επικράτηση μπήκαν από νωρίς, με τον Μάντζη στο 15ο και στο 19ο λεπτό να παραβιάζει την αντίπαλη εστία.

Στο 20' είχε δοκάρι ο Σελινιωτάκης, ενώ στην συνέχεια ο Κισσαμικός.. σπατάλησε πάρα πολλές ευκαιρίες και άλλα τέρματα. Το "φιλμ" της αναμέτρησης στο Μάλεμε σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Χανιώτικης ΠΑΕ:

12' Ο Λαζαρίδης πασάρει τον Μάντζη, ο οποίος φεύγει στην κόντρα και κάνει το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

15' 1-0 Κόρνερ του Αυγενικού, η μπάλα περνάει απ’ όλους και ο Μάντζης με σουτ ανοίγει το σκορ.

19' 2-0 Βολέ του Λαζαρίδη ο Μάντζης μπαίνει στην περιοχή αποφεύγει έναν αντίπαλο και με πλασέ κάνει το 2-0.

20' Ατομική προσπάθεια του Μάντζη και σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Σπίνουλα.

20' Κόρνερ του Αυγενικού, κεφαλιά του Σελινιωτάκη, στο δοκάρι.

31' Σέντρα του Ποσίνκοβιτς, κεφαλιά του Αυγενικού, μπλόκαρε ο Αθανασόπουλος.

38' Σουτ του Μπουρλάκη άουτ.

40' Σουτ του Κουρτεσιώτη από πλάγια θέση απέκρουσε σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος.

46' Σέντρα του Ποσίνκοβιτς πλασέ του Ποκόνγκ ο Αθανασόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ.

47' Κόρνερ του Αυγενικού ο Σελινιωτάκης με δεύτερη προσπάθεια σουτάρει και στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

52' Πάσα του Μάντζη στον Ποσίνκοβιτς που κάνει την ατομική προσπάθεια και σουτάρει μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

60' Σουτ του Αυγενικού άουτ.

61' Γύρισμα του Ποκόνγκ στον Ποσίνκοβιτς που σουτάρει για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος.

67' Ατομική προσπάθεια του Βαττή που με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.

73' Πάσα του Τζημογιάννη, ο Βαττής πλασάρει και ο Αθανασόπουλος με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα.

91. Κάθετη πάσα του Ενγκουέμ στον Σαπαλίδη, που πλασάρει για να μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2015-2016