Ζάκυνθος - Κισσαμικός 0-0

Αλώβητος πέρασε ο Κισσαμικός και από την έδρα της Ζακύνθου. Με πολύ καλή αγωνιστική παρουσία η Χανιώτικη ομάδα κατάφερε να φύγει αήττητη από ακόμη μία δύσκολη έδρα, έπειτα από αυτή των Τρικάλων (στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Το "φιλμ" του αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα του Κισσαμικού:

2' Φάουλ του Λώττα ο Ταραλίδης πασάρει στον Βαττή, το σουτ του οποίου μπλοκάρει ο Πολίτης.

21' Ο Κρολ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας αλλά χάνει την ισορροπία του και δεν απειλεί την εστία του Λαζαρίδη.

22' Μακρινό σουτ του Ναζίμ ψηλά άουτ.

24' Αδύναμο σουτ του Κωστούλα μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

31' Μπαλιά του Ναζίμ, Κωστούλας και Ζαϊρί βγαίνουν στην πλάτη της άμυνας, με τον δεύτερο να πλασάρει και να στέλνει την μπάλα άουτ.

37' Ατομική προσπάθεια του Μάντζη και σουτ που καταλήγει αρκετά έξω από την εστία.

39' Πάσα του Κρολ στον Ζαϊρί, που με σουτ στέλνει τη μπάλα πάνω από την εστία του Λαζαρίδη.

45' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Ο Βαττής πασάρει στον Μάντζη που πλασάρει για να αποκρούσει ο Πολίτης, ο οποίος στην συνέχεια της φάσης αρνήθηκε το γκολ και στον Ευθυμιάδη που επίσης πλάσαρε από κοντά.

45+2' Ο Λαζαρίδης κλείνει το οπτικό πεδίο στον Κωστούλα, που από πλάγια θέση πλασάρει πάνω του.

60' Πάσα του Ορφανίδη στον Κρολ, που μέσα από την περιοχή στέλνει τη μπάλα αρκετά πλάγια από την εστία του Λαζαρίδη.

67' Κόρνερ του Μάνιας κεφαλιά του Γιαννίτση και σπουδαία επέμβαση του Πολίτη.

77' Σουτ του Ναζίμ η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενο και κατέληξε κόρνερ.

93' Σουτ του Μάνιας η μπάλα κόντραρε και ο Πολίτης απέκρουσε.

Διοργάνωση: Football League
Σεζόν: 2015-2016