ΑΟ Χανιά - Ερμιονίδα 1-3

Την ήττα γνώρισε ο ΑΟ Χανιά στο Μάλεμε από την Ερμιονίδα με σκορ 1-3. Το 0-1 έγινε στο 18ο λεπτό από τον Παβίσεβιτς, ενώ στο 44' ο Βλαχόπουλος με πλασέ πέτυχε το 0-2.

Στο 52ο λεπτό ο Αλέκος Αλέκου, στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Χανιώτικης ομάδας, μείωσε σε 1-2 για να διαμορφωθεί το τελικό 1-3 στο 68' μετά από σουτ του Παβίσεβιτς και κόντρα πάνω σε αμυντικό.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Γεωργίου, ενώ στο 80' επίσης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χάρης Σιλιγαρδάκης.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Μάρκος Στεφανίδης): Σικαλιάς, Γανωτής (65' Εσσόνο), Μανωλάς (46' Αλέκου), Γκότοβος, Κοντέων, Σιλιγαρδάκης, Γκούμας, Γκονζάλες, Μαρτσάκης (56' Καραγιάννης), Πάγκαλος, Κρητικός.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Πονηρός, Κολόκας, Παπανικολάου, Τούτοριτς, Γεωργίου, Δωματάς (46' Σαμαράς), Ταπέ (60' Μουσταφγίδης), Όμο, Σβόγιτς (78' Τσακόν), Παβίσεβιτς, Βλαχόπουλος.