Μικτή: Νίκη και κορυφή για τους Νέους

Στην κορυφή του 11ου ομίλου ανέβηκε η Μικτή Ομάδα Νέων της Ε.Π.Σ. Χανίων, μετά τη νίκη της με 2-1, απέναντι στο Ηράκλειο.

Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Βοζινάκη μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα και έχασαν αρκετές ευκαιρίες, μέχρι να πετύχουν το 1-0 στο 39' με τον -προερχόμενο από τον πάγκο- Μπαλαντινάκη.

Στην μοναδική τους επίσκεψη στα "καρέ" του Μπουρδαντωνάκη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 42' με τον Φαζάκη και με ανεβασμένη ψυχολογία είχαν και δοκάρι στο 45+1' με τον ίδιο παίκτη. Τη νίκη στα Χανιά χάρισε ο Ιμέρι μετά από ωραία ατομική προσπάθεια στο 72'.

Φάσεις-γκολ

5' Φάουλ του Ν. Βασιλάκη κεφαλιά του Ιμέρι άουτ.

7' Νέα εκτέλεση φάουλ του Ν. Βασιλάκη, κεφαλιά του Μιχελακάκη άουτ.

11' Σουτ του Στ.-Ευτ. Ψαράκη αποκρούει δύσκολα ο Αγγελάκης.

13' Ξανά από εκτέλεση φάουλ του Βασιλάκη ο Ιμέρι στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα άουτ.

25' Σουτ του Ν. Βασιλάκη αποκρούει σε κόρνερ ο Αγγελάκης.

26' Από εκτέλεση κόρνερ του Ν. Βασιλάκη το σουτ του Στ.-Ευτ. Ψαράκη διώχνει σωτήρια ο Κουτεντάκης.

39' ΓΚΟΛ: Σουτ του Ν. Βασιλάκη αποκρούει ο Αγγελάκης και ο Μπαλαντινάκης προλαβαίνοντας τους αμυντικούς με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ (1-0).

42' ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Ξυλούρη, ο Φαζάκης με κεφαλιά ισοφαρίζει.

45+1' Ο Φαζάκης αποφεύγει τον Λαμπάκη αλλά στο σουτ του η μπάλα προσκρούει στο κάθετο δοκάρι.

68' Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά από ενέργεια και σέντρα του Μπαλαντινάκη ο Ιμέρι μόνος με τον Αγγελάκη τον πλασάρει, αλλά ο τερματοφύλακας του Ηρακλείου αποκρούει.

72' ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια του Ιμέρι, που ψύχραιμα πλασάρει για το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Κασσελάκης
Βοηθοί: Γιουματζίδης - Αναστασάκης

Ε.Π.Σ. Χανίων (Νίκος Βοζινάκης): Μπουρδαντωνάκης, Βέρδος, Ασημίνας (36' λ.τρ. Μπαλαντινάκης), Μιχελακάκης, Λαμπάκης, Ν. Βασιλάκης, Κωστούλας, Ανωμεριανάκης (63' Γιακουμάκης), Στ.-Ευτ. Ψαράκης, Ιμέρι, Μαρκουλάκης (66' Τζεγιαννάκης).

Στον πάγκο ήταν οι Σοφούλης, Νταμαδάκης, Τσαγκάρης.

Ε.Π.Σ. Ηρακλείου (Δημήτρης Τριβιζαδάκης): Αγγελάκης, Β. Ψαράκης, Βράνος, Γιαλαμάς, Ξενοκτιστάκης, Κουτεντάκης, Μακρυγιαννάκης, Ξυλούρης, Βιτσαξάκης (52' Τοψής), Κλινάκης (63' Γ. Βασιλάκης), Φαζάκης (84' λ.τρ. Μαυρής).

Στον πάγκο ήταν οι Βοζικάκης, Γραμματικάκης, Κυδωνάκης, Μακράκης.