Τάλως: Ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο πίστας elite

Ξεκίνησε την Παρασκευή στο ΟΑΚΑ το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδηλασίας πίστας Elite, το οποίο θα ολοκληρωθεί αύριο - Κυριακή (23/09). Ο Παναθηναϊκός ήταν ο νικητής στο ομαδικό πουρσουΐτ ανδρών με τους Χρήστο Βολικάκη και Ζαφείρη Βολικάκη στην τετράδα, αθλητές που έκαναν το 1-2 (χρυσό και αργυρό) και στο σκρατς, ενώ στα 200 μέτρα των ανδρών πρώτος ήταν ο Νίκος Παγώνης του Κρόνου Νίκαιας.

Στις γυναίκες νικήτριες ήταν η Ελένη Τσάβαρη και η Ιωάννα Πλέγκα - Γαβριλάκη (ΠΕΣΑ Αστέρας). Ο Τάλως κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο ομαδικό Πουρσουΐτ Ανδρών. Στον τελικό αγωνίσθηκαν οι Δημήτρης Δεττοράκης, Μαρκασιώτης Βλάσης, Νούσιας Γιάννης και Κακαβελάκης Γιάννης, ενώ τον πρώτο χρόνο στα προκριματικά και την κατάταξη στην πρώτη θέση σύμφωνα με τους χρόνους ήταν οι αθλητές του Χανιώτικου Ομίλου Σταυρακάκης, Κορτσιδάκης, Πανηγυράκης και Παπαδερός.