Κύπελλο: ΑΟ Χανιά / Κισσαμικός - Αχαρναϊκός 1-0

Στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της και στο νέο ξεκίνημα που κάνει η ομάδα του ΑΟ Χανιά / Κισσαμικού επικράτησε με 1-0 του Αχαρναϊκού στα Περιβόλια, για την 1η αγωνιστική του 5ου ομίλου του κυπέλλου Ελλάδας. Ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο η Χανιώτικη ομάδα έφτασε στην τελική επικράτηση με το πέναλτι του Ξύδα στο 64ο λεπτό. Στο 82' ο Μπεκατώρος αστόχησε σε πέναλτι για τους φιλοξενούμενους. Το "φιλμ" του αγώνα σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της Χανιώτικης ΠΑΕ:

11' Πάσα του Αρώνη, σουτ του Καναβέτα, άουτ.

30' Σουτ του Βρεττού μπλόκαρε ο Λαμπίρης.

43' Σέντρα του Τασιούλη γυριστή κεφαλιά του Παντελάκη άστοχη.

63' Ο Κουναλάκης καταλόγισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κυριαζόπουλου πάνω στον Λεμονή.

64' ΓΚΟΛ: Ο Ξύδας εκτέλεσε εύστοχα την παράβαση για το 1-0.

82' Σε σέντρα του Μπεκατώρου ο Κουναλάκης καταλόγισε πέναλτι για χέρι του Παντελάκη. Το εκτέλεσε ο Μπεκατώρος στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.

Διοργάνωση: Κύπελλο Ελλάδος