Κ17: Πλατανιάς - Παναθηναϊκός 1-5

Ποδαρικό με το... αριστερό για την ομάδα Κ17 του Πλατανιά στο σχετικό πρωτάθλημα υποδομής της Super League, καθώς γνώρισε την συντριβή με 5-1 από τον Παναθηναϊκό στον Αλικιανό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής (την 1η αγωνιστική η Χανιώτικη ομάδα είχε ρεπό). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό (1-0), αλλά η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στους "πράσινους".

Στο 30' ο Σερπέζης ισοφάρισε με σουτ μέσα από την περιοχή (1-1). Στο 46' ο Σερπέζης με σουτ έδωσε προβάδισμα στον Παναθηναϊκό (1-2) και ο Σαμαράς με κεφαλιά στο 50ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3. Οι "πράσινοι" ξαναχτύπησαν στο φινάλε, στο 86' με τον Τζαβίδα (1-4) και στο 90ο λεπτό με τον Ντοματά, που διαμόρφωσε το τελικό 1-5. Η Χανιώτικη παρέμεινε χωρίς βαθμό στο πρωτάθλημα (σε ένα ματς), ενώ ο Παναθηναϊκός διπλασίασε τις νίκες του και βρίσκεται στην κορυφή...

Πρωτάθλημα: Υποδομής Κ17
Διοργανώτρια: Super League
Σεζόν: 2017-2018