Πλατανιάς - Παναθηναϊκός 1-1

Ποδαρικό με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα έκανε ο Πλατανιάς, ο οποίος ήρθε ισόπαλος (1-1) με τον Παναθηναϊκό στην πρεμιέρα της φετινής super league. Ο Τσάβες στην πρώτη -ουσιαστικά- επαφή του με την μπάλα άνοιξε το σκορ για να ισοφαρίσει ο Κοροβέσης. Το "φιλμ" της αναμέτρησης των Περιβολίων:

10' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για τον Πλατανιά. Ο Μπούτνικ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Βλαχοδήμος μπλόκαρε.

13' Εκτέλεση φάουλ από καλό σημείο του Λουντ δεν ανησυχεί η Χανιώτικη ομάδα.

19' Σουτ του Λουντ, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Πλατανιά.

36' Μπαλιά για τον Μολίνς, βγαίνει ο τερματοφύλακας του Πλατανιά και μπλοκάρει προ του Σουηδού.

40' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Ντεβέσα να κάνει ένα ωραίο σουτ, η μπάλα έσκασε και ο Βλαχοδήμος έδιωξε δύσκολα.

45' Ωραίο σουτ του Λουντ, η μπάλα λίγο άουτ.

55' Ο Στάθης έκανε ωραία σέντρα, με τον Μπούτνικ να πιάνει την κεφαλιά και να αναγκάζει τον τερματοφύλακα του "τριφυλλιού" να διώξει δύσκολα.

70' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντεβέσα, πετάγεται και αποκρούει εντυπωσιακά ο Βλαχοδήμος.

72' ΓΚΟΛ 0-1: Κάθετη μπαλιά του Λουτσιάνο στον Τσάβες, ο οποίος βάζει μπροστά την ομάδα του στο σκορ.

77' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά με τον Κολοβέτσιο να διώχνει την ύστατη στιγμή.

78' ΓΚΟΛ 1-1: Η Χανιώτικη ομάδα ισοφαρίζει με προβολή του Κοροβέση μετά από γύρισμα του Ενσικουλού.

88' Ο Κολοβέτσιος πρόλαβε την τελευταία στιγμή πριν τον Κοροβέση και ο Βλαχοδήμος μπλόκαρε.

Διοργάνωση: Super League
Σεζόν: 2017-2018